חייל נפצע בראשו בקטטה בין חיילים מגדוד 13 | צפו - 0404

חייל נפצע בראשו בקטטה בין חיילים מגדוד 13 | צפו

אירוע משמעותי חמור התרחש בבסיס צאלים בסוף השבוע האחרון, כאשר עשרות חיילים מפלוגות א' ו-ב' מגדוד 13 בחטיבת גולני התקוטטו ושלושה חיילים נפצעו באורח קל ונזקקו לטיפול רפואי.

האירוע, שהתרחש בחמישי האחרון, החל כאשר חייל מפלוגה ב' ניגש לשטוף כלים בחדר המקלחות של פלוגה א', שם נתקל בחיילים מפלוגה א' שקיללו אותו וגירשו אותו חזרה לפלוגה ב' אליה הוא משתייך.

החייל חזר לפלוגתו וסיפר לחבריו אשר את פרטי האירוע, מה שגרם להתלהטות הרוחות ולתגרת ענק בין חיילי שתי הפלוגות, בהשתתפות עשרות חיילים. 

על פי עדויות החיילים שני קצינים מפלוגה א' השתתפו אף הם בתגרה האלימה. על פי העדויות, מפקד מחלקה אחד השליך מוט ברזל לעבר חייל מפלוגה ב' ופגע לו בבטן. החייל פונה לבית החולים באורח קל.

כמו כן, חיילים באירוע דיווחו כי מפקד מחלקה נוסף מפלוגה א' רץ לעבר חיילים מפלוגה ב' עם כלי לכיבוי שריפות ומספר חיילים הדפו אותו בכוח.

אירוע חמור נוסף במהלך הקטטההתרחש כאשר חובש מפלוגה א' החל לטפל בחייל שנפצע ממכסה של מיכל הגשת אוכל, החייל דימם משמעותית מראשו וקיבל טיפול רפואי מהחובש.

כאשר סגן מפקד פלוגה א' ראה אותו שאל אותו האם הוא מהפלוגה השנייה, כאשר החייל השיב בחיוב – סגן מפקד הפלוגה דרש ממנו לחזור חזרה לפלוגתו ועצר את הטיפול הרפואי בעודו מדמם.

גורמים בצה"ל טוענים כי הקצינים לא השתתפו בתגרה האלימה, והם היו הגורמים שניסו לעצור אותה, ובנוסף שסגן מפקד הפלוגה לא מנע טיפול רפואי אלא ניסה להשיב את הסדר.

כתב חדשות 14, הלל ביטון רוזן, מדווח כי מפקד הגדוד שוחח עם החיילים טרם יציאתם הביתה ואמר שהוא רואה את האירוע בחומרה, אך יחד עם זאת נכון לרגע פרסום הכתבה, איש מאנשי הגדוד לא נענש על התקרית החמורה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביום ה׳ פרצה קטטה בין מספר חיילים מחטיבת גולני. לאחר מספר דקות הקטטה הופסקה כתוצאה מהתערבות מפקדים אשר הפרידו בין המשתתפים. בעת ההתערבות נאלצו המפקדים להפעיל כוח לצורך הפרדה בלבד.

בעקבות האירוע שלושה חיילים נפצעו באורח קל ושניים מהם פונו לבית החולים להמשך טיפול רפואי. החיילים שוחררו לביתם.
האירוע הוא אירוע חמור אשר אינו עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל ועודנו נמצא בתחקור. מפקדי החטיבה מגנים את האירוע בכל תוקף ופועלים על מנת למצות את הדין עם המעורבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]