בתי הדין הצבאיים המחוזיים, התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית עוברים לקריה המשפטית במחנה גור - 0404
בתי הדין הצבאיים המחוזיים, התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית עוברים לקריה המשפטית במחנה גור דובר צה"ל

בתי הדין הצבאיים המחוזיים, התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית עוברים לקריה המשפטית במחנה גור

בשבועות אלה מושלמת העתקת בתי הדין הצבאיים המחוזיים, התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית במחוזות השונים לקריה המשפטית במחנה גור, בית ליד.

עד היום שכנו היחידות במחנות ״הבית הירוק״ ביפו, ״הדר״ בחיפה ו״יואב״ הסמוך לצומת קסטינה, אשר שימשו אותן עשרות שנים. 

בתום תהליך תכנון ובנייה שארך מספר שנים, בהובלת אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון וצה"ל, הושלמה בנייתה של הקריה החדשה ומרבית הדיונים בבתי הדין הצבאיים המחוזים התקיימו בשבועיים האחרונים בקריה המשפטית. 

בקריה המשפטית יפעלו גם בית הדין לתעבורה, הוועדות המנהליות (הוועדה לעיון בעונש והוועדה להעברת כלואים) וכן בית הדין המשלב, שבמסגרתו ניתנת הזדמנות לחיילים שנעדרו מן השירות הצבאי לשוב לשירות תקין. בית הדין הצבאי המיוחד יעתיק אף הוא את מקום מושבו ממחנה מטכ"ל (רבין) אל הקריה המשפטית.

מתקני הקריה המשפטית תוכננו ונבנו תוך שימת דגש על נגישות, על ביטחונם האישי של באי המשכן, על תודעת שירות ועל פונקציונאליות, תוך הקפדה על עיקרון פומביות הדיונים, על זכויות חשודים ונאשמים, ועל מעמדם של נפגעי העבירה.

במקביל למעבר חוליות התביעה והסנגוריה הצבאית למשכן החדש, יבוצע גם שינוי מבני ביחידות אלה שיאפשר לשפר את עשיית התביעה הצבאית ולמקדה למענה זמין ומהיר למפקדים. הסנגוריה הצבאית תחולק לצוותים שיתכללו את הטיפול בנושאים משפטיים רוחביים, לצד ייצוג חשודים ונאשמים מכל הזרועות והפיקודים. 

המעבר אפשר גם הקמת תשתית מחשובית שתבטיח מענה זמין ומהיר של אנשי התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית לפניות מפקדים, חשודים ונפגעי עבירה.

בנוסף, מערכת הביטחון פועלת להעתיק את הכניסה הראשית למחנה גור, כך שלא יהיה צורך לעבור דרך השכונה הסמוכה כדי להכנס אליו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]