אחות החמוש בבית כנסת בטקסס - מהמחבלות המסוכנות בעולם - 0404
אחות החמוש בבית כנסת בטקסס – מהמחבלות המסוכנות בעולם

אחות החמוש בבית כנסת בטקסס – מהמחבלות המסוכנות בעולם

גבר חמוש ממוצא פקיסטני מחזיק ככל הנראה בארבעה בני ערובה בבית כנסת "בית ישראל" בעיר קוליוויל בטקסס. התושבים באזור פונו על ידי המשטרה. 

בשידור לייב מבית הכנסת ניתן היה לשמוע את החמוש בשיחה עם המשטרה המקומית, מאיים כי אם מישהו ינסה להכנס פנימה – "כולם ימותו".

צוותי המשא ומתן משוחחים עם בחמוש על מנת להרגיעו, אך הוא חוזר על אמירותיו כי בכל מקרה היום "יום מותו". 

מוקדם יותר אמר החמוש כי יש לו שישה ילדים אשר נלקחו ממנו, ביקש לדבר עם אחותו אשר הואשמה בטרור וכלואה באחד מבתי הכלא, דרש את שחרורה והוסיף כי אינו רוצה להרוג אף אחד אבל בכל מקרה הוא ימות היום.

אחות החמוש, עאפיה סידיקי, מכונה "ליידי אל קאעידה" ונדונה ל-86 שנות מאסר לאחר שהורשעה בעבירות טרור ונחשבת לאחת מהמחבלות המסוכנות בעולם, בנוסף, עקב ניסיונה בהכנת פצצות. 

בבית הלבן בוושינגטון עוקבים אחר המצב, גם שר החוץ לפיד הודיע כי שוחח עם ליביה לינק קונסולית ישראל ביוסטון, שנמצאת בדרכה לזירת האירוע. "אנחנו עוקבים מקרוב על מצב בני הערובה ונמצאים בקשר הדוק עם רשויות החוק האמריקאיות". 

שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס, אמר כי הוא "עוקב מקרוב אחרי הדיווחים על מצב בני ערובה בקהילת 'בית ישראל' בטקסס, שם התכנסה הקהילה לתפילת שבת. אני מתפלל לסיום מהיר ובטוח".

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]