בעלי עסקים לחדשות 0404: "יש ירידה משמעותית במכירות, בפועל זה סגר" - 0404
בעלי עסקים לחדשות 0404: יונתן סינדל, פלאש 90

בעלי עסקים לחדשות 0404: "יש ירידה משמעותית במכירות, בפועל זה סגר"

ממשלת ישראל ממשיכה להתעקש שלא לפצות את בעלי העסקים שנפגעים בגל התחלואה בנוכחי, במסגרתו נדבקו בקורונה מתחילת החודש כבר רבע מיליון ישראלים.

למרות התעקשותו של שר האוצר ליברמן, שמוביל את ההתנגדות לפצות עסקים שנפגעו, על כך שרוב העסקים במצב מצויין – עסקים רבים דווקא מדווחים על ירידה משמעותית בהכנסות על רקע המוני החולים והמבודדים.

ישראל, הבעלים של חנות אופניים חשמליים "אקופאן" בעפולה, מסר לחדשות 0404 כי "התנועה בעיר דלילה ופחות לקוחות נכנסים לקנות לאחרונה. גם בחנויות שמסביבי. יש הרגשה שהעיר רדומה מאז החל הגל החמישי של הקורונה".

למרות המצב שמשאיר עסקים רבים בחוסר ודאות כלכלית, ישראל שומר על אופטימיות: "אין ספק שיש ירידה במכירות אבל עברנו את הגלים הקודמים ונעבור גם את הגל הזה".

מי שנפגע מאד בתקופה האחרונה הם בעלי חנויות בגדים, שרבים מהלקוחות עברו לרכוש אונליין מחו"ל בשם מדיניות הממשלה בנוגע לתו הירוק.

דוד, בעל חנות בגדים בבאר שבע זעם על שר האוצר ליברמן על רקע ירידה משמעותית במכירות: "כל העובדים שלי מאומתים או מבודדים והעסק סגור כבר שבוע. ליברמן אתה ביזיון! אתה לא רואה שיש סגר בפועל?!".  דוד, סיפר לחדשות 0404 בכאב: "לוקח הלוואות כדי להעמיד את העסק על הרגליים, אצל הממשלה הקודמת קיבלנו סיוע אך הממשלה הנוכחית פשוט אטומה".

גם בהזמנות מוצרים באונליין ניכרת ירידה משמעותית על רקע המצב הכלכלי המדרדר של האזרחים. גלית, שמוכרת מוצרי בריאות וקוסמטיקה מסרה לחדשות 0404 כי ישנה ירידה משעותית במחירות: "לקוחות קבועים נמנעים מקניית מוצרים ומסבירים שמצבם הכלכלי נפגע. אנשים משתמשים פחות באשראי. ומעדיפים לחסוך היכן שניתן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]