הפקרת חיי המתיישבים: תושב גוש עציון שהציל קבוצת יהודים שהותקפה באבנים - נחקר באזהרה ונשקו הוחרם | צפו - 0404
צילום: אלישבע זינגר

הפקרת חיי המתיישבים: תושב גוש עציון שהציל קבוצת יהודים שהותקפה באבנים – נחקר באזהרה ונשקו הוחרם | צפו

המשטרה נותנת גב למחבלים המבצעים מידי יום עשרות פיגועי אבנים ברחבי ארצנו וחוקרת את מי שמעז להגן על עצמו ועל יהודים נוספים. תושב גוש עציון, ישי יפעתי, אשר ביום שישי האחרון, נאלץ להגן על קבוצת יהודים, בניהם נשים ותינוקות, אשר הותקפו במטר אבנים במהלך משמרת מחאה, נחקר במשטרה באזהרה, והבוקר (שלישי) הגיע שוטר לביתו והחרים את נשקו.

באירוע אשר התרחש ביום שישי האחרון, עמדה קבוצה של תושבי גוש עציון, בסמוך לכפר תקוע הערבית במחאה על פציעתה של תושבת הגוש בראשה מאבנים במקום. בסיום המחאה, החלה קבוצת ערבים לתקוף את המוחים, את השוטרים ואת החיילים אשר עמדו במקום במטר אבנים. יפעתי היה הראשון שהתעשת וביצע ירייה בודדת באוויר בכדי לעצור את זריקת האבנים במיידי. לתדהמתו, השבוע זומן לתחנת המשטרה, שם נחקר באזהרה והבוקר כאמור, הגיע שוטר לביתו והחרים את נשקו.

בתיעוד מהאירוע, ניתן לראות אבנים שנזרקות במכוון כדי לפגוע בתושבים וכוחות הביטחון. בתיעוד נראית אחת מהנשים מחזיקה תינוק בידיה, ואבן שהושלכה לעברה עוברות בסמוך לראשו של התינוק וכמעט פוגעות בו וביתר הנוכחים במקום.

יפעתי, נשוי ואב ל-6, תושב כפר אלדד, בוגר שרות צבאי קרבי, מסר בתגובה להחרמת נשקו: "בושה, בושה, מפקירים אותנו, המחבלים חוגגים, ואותנו חוקרים. אין לי מילים. פעלתי כמצופה מכל נושא נשק בישראל, ראיתי סכנת חיים מידית, ראיתי אבנים עפות ליד תינוקות, ירייתי באוויר ע"פ ההוראות והחוק, ובאמת ב"ה התקיפה הופסקה וככל הנראה מנעתי פגיעות בנפש. המחבלים עכשיו חופשיים וצוחקים בבית ואני מוצא את עצמי בחקירות עם תיק פלילי, ובלי יכולת להגן עלי ועל משפחתי.
מדינת ישראל מעדיפה לראות יהודים פצועים, ולא מחבלים בורחים, אין מי שיגן פה על חיינו. אני קורא לכל מי שחיי יהודים חשובים לו לעשות כל שביכולתו שהמצב המטורף הזה – שהקורבנות הופכים לאשמים יפסק".

עו"ד נתי רום, המסייע לתושב מטעם ארגון חוננו, מסר: "עולם הפוך ראיתי, הקורבן נחקר, בעוד שאת התוקפים לא מנסים לעצור, לא מנהלים כנגדם חקירה ולא מושקעים משאבים וכח אדם בכדי לפענח מי ביצע את פיגוע האבנים הזה. מלבד האפלייה הקשה, האכיפה הבררנית ישנה פה הפקרה של חיי אדם. מרשי אזרח למופת, בוגר שרות צבאי, מלח הארץ, שהתנהל למופת, במצב מתוקן הוא היה מוזמן לטקס הוקרה בתחנת המשטרה על תושייה והצלת חיים ולא לחקירה ולהחרמת נשקו. בכוונתי לפעול בכל המישורים בכדי שהעוול כלפי מרשי יופסק מידית, בכדי שנשקו יושב לו באופן מידי ובכי שהתיק כנגדו יסגר".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]