בעקבות ערר חוננו: הפרקליטות פתחה מחדש את תיק התקיפה נגד תושב שמעון הצדיק | צפו בתיעוד התקיפה - 0404

בעקבות ערר חוננו: הפרקליטות פתחה מחדש את תיק התקיפה נגד תושב שמעון הצדיק | צפו בתיעוד התקיפה

נפתח מחדש תיק החקירה נגד ערבים שתקפו בני זוג יהודים תושבי שכונת שמעון הצדיק לפני כשנה. התיק נשלח ע"י פרקליטות המדינה ישירות למחלקת התביעות במשטרה, לצורך הגשת כתב אישום נגד התוקפים. נזכיר כי התיק נסגר למרות סרטון תיעוד של התקיפה, ורק לאחר שעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הזוג הגיש ערר – החליטה הפרקליטות לפתחו מחדש.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ברך על פתיחת התיק "אנו מקווים שהלקחים ילמדו על ידי המשטרה ולהבא תמנע סגירת תיקי תקיפה מסוג זה, בהם יש חשיבות רבה למיצוי דין עם התוקפים על מנת להרתיע ולמנוע תקיפות נוספות של יהודים, דבר שלצערנו נהפך לשגרה באזור זה".

יאיר קהתי, תושב השכונה שהותקף עם אשתו, מסר "הזוי שבמדינת ישראל, אירוע תקיפה ברור, שמצולם במצלמות האבטחה, נסגר בלחיצת כפתור. המגמה הזאת מעודדת את הטרור, ואכן רק שלשום (מוצ"ש), הוצת רכב – השמיני במספר (!) – של תושב השכונה. מישהו צריך לעורר את משטרת ישראל מהתרדמה הקשה שלה, לפני שיהיו גם אבידות בנפש. אני מודה לארגון חוננו שבלעדיו התיק היה נקבר, והתוקפים היו נמלטים ללא עונש".

בערר שהוגש נגד סגירת התיק נכתב כי סרטון האבטחה מתעד באופן ברור את האירוע, כי עדותו של קהתי במשטרה תואמת היטב את התיעוד, כי עדות החשוד בתקיפה שקרית ולא תואמת את הסרטון ועוד. בסוף הערר נכתב "המשטרה מסיבה שאינה ברורה בחרה לסגור את התיק.. הסרטון מספק ראיה חד משמעית לתקיפה חמורה בלא שהחשוד נתן כל הסבר הסותר ראיה זו. אבק לפתוח את התיק מחדש ולהעמיד לדין את החשוד ואחיו".

נזכיר כי התקיפה אירעה לפני כשנה, ביום השבת. קהתי שאל את שכניו, ערבי, היכן נמצא שולחן השייך לו, אותו גנבו השכנים שבוע קודם לכן באירוע שתועד גם הוא במצלמות האבטחה. בתגובה לשאלתו החל אחד החשודים לרוץ לעבר קהתי על מנת לתוקפו.

קהתי הצליח לסגור את דלת ביתו, אולם החשוד שבר בידיו את חלון הדלת על מנת לתקוף את קהתי. קהתי שחש סכנה לו ולאשתו השתמש בתרסיס גז פלפל כדי להרחיק את התוקף. התוקף התרחק, אולם חשוד נוסף זרק לעבר קהתי מסגרת ברזל ענקית שסחב עימו, והחל לתקוף אותו בפתח ביתו.

קהתי ואשתו ניסו להימלט מהדלת האחורית לעבר מאבטחים הנמצאים בסמוך, בעוד החשוד נטל שוב את מסגרת הברזל והשליכה לעברם בעת שנמלטו. המאבטחים הם אלו שסייעו לבני הזוג מפני התוקפים.

קהתי הגיש תלונה עוד באותו הערב, ואף הראה לחוקר המשטרה את תיעוד האירוע. למרות התיעוד החליטה המשטרה לסגור את התיק.

כאמור, כעת נפתח התיק מחדש בעקבות ערר שהגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פועלת ברחבי העיר ירושלים ובשכונה זו בכוחות מתוגברים לשמירה על שלום התושבים וביטחונם בכל ימי השנה. מעבר לפעילות יזומה, גלויה וסמויה, כל דיווח או תלונה המתקבלים במשטרה על אירועי אלימות מטופלים ונחקרים ביסודיות במטרה למצות את הדין עם המעורבים. נמשיך לפעול על מנת למצות את הדין עם כל עבריין שינהג באלימות ויפגע בנפש או ברכוש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]