"חתיכת בד" על דגל ישראל | עו''ד פלטק דורש מהתאגיד לפטר את המגיש אמל עוראבי - 0404
צילום מסך 'כאן' תאגיד השידור הציבורי

"חתיכת בד" על דגל ישראל | עו"ד פלטק דורש מהתאגיד לפטר את המגיש אמל עוראבי

עורך הדין אייל פלטק בדרישה מתאגיד השידור "כאן" לפטר את המגיש אמל עוראבי אשר מפיץ בדרך קבע אמירות קיצוניות ופרובוקטיביות. בין אמירותיו, קרא לחבר הכנסת בן גביר 'מחבל' לאחר התקרית בה הותקף בן גביר בחניון ואת דגל ישראל מכנה "חתיכת בד".

במכתבו כתב פלטק: 

"עובד תאגיד השידור הישראלי, מר אמל עוראבי, משמש כמגיש ב"כאן, תאגיד השידור הישראלי".

לאחרונה נדהמתי לגלות, כי העובד מנצל את מעמדו, תפקידו והבמה הניתנת לו בתאגיד ומשתמש בכל אלו כבשופר לצורך הפצת אמירות קיצוניות, פרובקטיביות, מבישות, מיותרות ופוגעניות ורק מפאת כבוד קוראי מכתב פנייה זה, לא אפרט מעבר לכך, גם אם יטען כי אמירות אלו חוסות תחת זכות "חופש הביטוי", הרי יש באמירות אלו, הרבה יותר מטעם לפגם כאשר עובד תאגיד ציבורי משתמש בתאגיד כ"שופר" לצפונות ליבו.

בהזדמנות אחת, מכנה העובד את חבר הכנסת איתמר בן גביר בכינוי : "מחבל", חבר כנסת בכנסת ישראל, נבחר ציבור ומייצג ציבור רחב מאד מאזרחי המדינה, מכונה על ידי עובד תאגיד השידור הציבורי בכינוי : "מחבל", אמירה ששמורה ומכוונת לאויבים שבאויבי ישראל.

בהזדמנות נוספת אחרת, מכנה העובד את דגל ישראל בכינוי : "חתיכת בד". יתכן כי בשביל העובד דגל ישראל מהווה "חתיכת בד", אבל בשביל רבים מאד מאזרחי המדינה, אלו שמשלמים את שכרו של העובד באמצעות התאגיד, מהווה דגל זה, סמל ועדות להיסטוריה הכואבת, כמו גם לעתיד – כמובן שאין צורך להכביר מילים על משמעות הדגל לרבים מאיתנו שחלקם הגדול כבר לא בייננו, אותם אלו אשר נלחמו בשביל אותו דגל ועבור כל מה שהדגל מייצג. 

כידוע, "תאגיד השדור הישראלי" פועל ושואב את כוחו מכספי הציבור הישראלי ולפיכך, לא ייתכן מצב דברים בו עובד התאגיד אשר שכרו ויתר תנאי עבודתו משולמים על ידי אותו ציבור ישראלי אותו מייצג חבר הכנסת איתמר בן גביר ואותו דגל המייצג את אזרחי המדינה ובו בחר העובד לפגוע, ממשיך לעבוד בתאגיד כאילו לא ארע דבר ולשמש בתאגיד שופר למחשבותיו.

במצב עניינים זה, אין מקום לעובד שכזה בתוך תאגיד ציבורי ולכן הנכם נדרשים לפטרו לאלתר.

 אין בפניה זו כדי לוותר ו/או לייתר על כל זכות ו/או פניה לכל ערכאה משפטית כפי שהח"מ ימצא לנכון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]