כאוס מוחלט: אדל בת ה-8 חלתה בסרטן, אובחנה כחיובית לקורונה ומשלמת את המחיר - 0404
כאוס מוחלט: אדל בת ה-8 חלתה בסרטן, אובחנה כחיובית לקורונה ומשלמת את המחיר דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים

כאוס מוחלט: אדל בת ה-8 חלתה בסרטן, אובחנה כחיובית לקורונה ומשלמת את המחיר

אדל היא ילדה נפלאה ומתוקה בת 8 בלבד שחלתה בסרטן אלים דרגה 4, ובשבוע שעבר אובחנה בנוסף כחיובית לנגיפי הקורונה והשפעת. לאדל אין תסמינים. היא נמצאת בבידוד בביתה ומתנהלת כרגיל.

אך לצד זה, אדל שאמורה לעבור טיפולים כימותרפים קשים, שכעת נדחו, ותאלץ לעבור אותם עם צוות לא מיומן ובחדר סגור לבדה, זאת בגלל הנחייה שכנראה שאף אחד מצוותי הרפואה אינו מכיר: בידוד של 20 ימים, אותו היא נאלצת לעבור.

אביה של אדל, שי, סיפר לחדשות 0404: "אדל אובחנה עם סרטן והתחילה פרוטוקול טיפולים בשניידר, מקום מדהים. לצערי היא יצאה חיובית בבדיקה לקורונה ומשם הכל התבלגן. נכנסנו לבידוד ביתי, כשאדל בבית ללא תסמינים ומרגישה טוב. ואז חזרו אלינו משניידר עם הנחייה מנותקת מהמציאות, עוד מתקופת הסבב הראשון, שאומרת שילד בסיכון צריך להיות בבידוד 20 ימים ובנוסף 2 בדיקות pcr שליליות, תבינו, אדל צריכה לקבל כימותרפיה לבדה, ללא בנות שירות ששימחו אותה, ועם אחיות שאינן מוסמכות לתת את הטיפול. שאלנו אם זה מסוכן לילדה מבחינה בריאותית, הם אמרו שזה לא מסוכן לה אלא מדובר על הגנה על הסביבה ואם מדובר רק בהגנה על הסביבה כיצד רופאים חולים א-סימפטומטים יכולים להגיע ולטפל? איך הכל משחק לפי מה שנוח?".

במכתב ששלחו משניידר לבני המשפחה על הנהלים לפיהם יש לשהות בבידוד 20 ימים מהיום הקובע, אמר שי: "רשום על 20 ימים מהיום הקובע, מהו היום הקובע? אין לדעת על פי המכתב, הלא אומרים שהתסמינים מופיעים 4 ימים לפני שמופיע חום". לטענת שי ,ההנחיות משתנות בהתאם לחברי הכנסת שנדבקים בנגיף: "כל פעם שחבר כנסת אחר נדבק משתנות ההנחיות לפי מה שמתאים. דחקו את הילדים החולים הצידה? אז מה נעשה אם אדל תהיה חולה חצי שנה? יש הנחיה שחולים בסיכון נמצאים בבידוד 10 ימים במידה ואין תסמינים, מדוע זה לא חל עלינו?".

במקביל, אף אחד, מסתבר, לא שמע על ההנחיה הזאת. שי: "הרופאה המטפלת של אדל אמרה לנו שלא שמעה על הנחיה של 20 יום. בכירים במחלקות אונקולוגיות במספר בתי חולים סיפרו לנו כי אינם מכירים הנחיה כזאת. עוד שלושה ילדים משניידר נדבקו מאחיות שלא ידעו שהן חולות, ושתי הבדיקות בסוף אחרי ה-20 ימים מעכבות אותנו בבידוד לעוד יומיים. יש גם סעיף שאומר שאם נביא מכתב מרופא למחלות זיהומיות היא תוכל לצאת. מאיפה נביא מכתב כזה? אנחנו שני הורים צעירים שעזבו הכל לטפל בילדה, אין לנו משאבים, אנחנו צריכים לתת לילדה שלנו לקבל כימותרפיה מאחיות שלא נתנו כימותרפיה בחיים? הילדה שלנו היא לא שפן ניסיונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]