בית המשפט קבע - לא להרוס בתי מחבלים עד לדיון קבוע. בן גביר: "פרס לטרור" - 0404
בית המשפט קבע – לא להרוס בתי מחבלים עד לדיון קבוע. בן גביר:

בית המשפט קבע – לא להרוס בתי מחבלים עד לדיון קבוע. בן גביר: "פרס לטרור"

משפחת המחבל שרצח את אליהו קיי עתרה לבית המשפט נגד הרס בית המחבל. בהחלטה קבע השופט סולברג שמעתה אין צורך יותר בעתירה לקבלת צו ביניים וקבע שכל עתירה נגד בית הרס מחבל, ברגע שהוגשה, נאסר על צה"ל להרוס עד לדיון הקבוע, אף ללא מתן צו בינים.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "בית המשפט מעניק פרס לטרור וגורם לסחבת בטיפול במחבלים. ניחא, אם השופטים היו מבטיחים שהיו יוצאים עם פיג'מה על כל עתירה, היה אפשר לומר שביהמ"ש פועל ביעילות, אך במקרה שלנו, הדברים ברורים, העתירות יגרמו לסחבת וישראל הופכת להיות גן עדן למחבלים ובנוסף פוגע ביהמ"ש בהרתעה ומעודד משפחות מחבלים להגיש עתירה על כל הריסה, כדי למנוע אותה.

במקום להחמיר בענישה נגד משפחות מחבלים ולגרש אותם כדי שמחבל יחשוב אלף פעם לפני שהוא מנסה לרצוח, מקל עליהם בית המשפט ולא הורס את ביתם".

בועז קוקיא מראשי פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור שהגיע לחזק את משפת קיי ביחד עם משפחות נוספות מהפורום, אמר בפתח הדיון: "באנו הנה היום לתמוך במשפחתו של אליהו קיי הי"ד בדיון של הריסת הבית של המחבל הנתעב. הריסת הבית היא חלק מחבילת הרתעה שהפורום שלנו מקדם כדי להילחם בטרור ולהציל את הנפגע הבא. אנחנו קוראים למדינת ישראל להפעיל את כל האמצעים הרבים העומדים לרשותה נגד הטרוריסטים ובכל למנוע את הפיגוע הבא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]