ללא מתנגדים: הצעת החוק לביטול מבחן ההכנסה לנכי צה״ל עברה במליאת הכנסת - 0404

ללא מתנגדים: הצעת החוק לביטול מבחן ההכנסה לנכי צה״ל עברה במליאת הכנסת

הצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד לביטול מבחן ההכנסה לנכי צה״ל עברה ללא מתנגדים בקריאה שנייה ושלישית במיזוג ההצעה הממשלתית ותכנס לספר החוקים של מדינת ישראל.

עד להצעת החוק מבחן ההכנסה מנע מנכי צה"ל לקבל הכנסה נוספת ממקור אחר אלא במחיר של קיזוז הכנסתם כולה או חלקה מהתגמול המשתלם להם. הצעת החוק באה לבטל את מבחן ההכנסה ולקבוע תנאים מקלים יותר לקבלת התגמולים.

במהלך הדיונים בוועדת העבודה והרווחה, חבר הכנסת אופיר כץ יחד עם יושבת ראש הוועדה אפרת רייטן הצליחו להאריך את הוראת השעה של החוק משנה לשנה וחצי, בכדי לחזק את הביטחון הכלכלי של נכי צה״ל עד שהרפורמה במשרד הביטחון תושלם.

הצעת החוק קובעת את ביטול הקיזוז לפי קריטריונים שונים של מקבלי התגמולים. לדוגמה, לא תקוזז הקצבה של נכה המקבל תגמול נצרך ומשתכר מעבודה עד שכר המינימום. בנוסף, הכנסה שהיא לא מעבודה (השכרת דירה ונוספים) לא תקוזז בכלל.

חבר הכנסת אופיר כץ: "עשינו היום משהו חשוב, טוב, והכי ישראלי שיכול להיות. אנחנו מסייעים לאלו שהקריבו למען המדינה. מגיע להם לחיות את חייהם בכבוד, ולקבל את הביטחון הכלכלי לכך. מודה לשר הביטחון גנץ על קידום הנושא, וליו״ר ועדת עבודה ורווחה אפרת רייטן. שנזכה להעביר עוד חוקים רבים חשובים כמו זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]