מרתיח! עורכים בויקיפדיה מנסים למחוק ערך בנושא נפילת הלוחם בראל שמואלי הי"ד - 0404
מרתיח! עורכים בויקיפדיה מנסים למחוק ערך בנושא נפילת הלוחם בראל שמואלי הי

מרתיח! עורכים בויקיפדיה מנסים למחוק ערך בנושא נפילת הלוחם בראל שמואלי הי"ד

לארגון 'תורת לחימה' נודע כי עורכים בויקיפדיה מנסים למחוק את ערך בויקיפדיה בנושא נפילתו של הלוחם בראל שמואלי הי"ד.

כזכור, לאחר נפילתו של בראל בירי מטווח אפס בידי מחבל, פרצה מחאה ציבורית אשר הובילה את צה"ל לשנות את הוראות הפתיחה באש.

למרות חשיבות האירוע, בתאריך ה-4 בינואר 2022 נפתחה, הצבעה בויקיפדיה בשאלת נחיצות הערך והרצון למחוק אותו. ההצבעה בתוקף עד ה-11 לינואר וכעת מובילים בה 32 תומכים בדרישה להסרת הערך לעומת 20 מתנגדים.

הרב אביעד גדות מנהל תורת לחימה מסר: "אנו מזהים נסיון מגמתי וכוחני להשתיק את העם שדורש רוח לחימה וגיבוי ללוחמים. אלו נסיונות לשכתב את ההיסטוריה ולהנדס את התודעה. הרצון למחוק מויקיפדיה אירוע כה מרכזי ומטלטל כמו נפילת הלוחם בראל שמואלי הי"ד, צריך לזעזע כל ישראלי וכל בן אנוש. לא ישתיקו את צוואת הלוחם בעצם נפילתו: לתקן את הוראות הפתיחה באש ולהחזיר את המוסר היהודי לצה"ל ולמערכת הביטחון".

מתנועת אם תרצו נמסר: "ניסיון הינדוס התודעה לא יצליח. אין ספק שאירוע נפילתו בקרב מירי בטווח אפס של בראל הי"ד הוא קו פרשת המים בציבור הישראלי ביחס להוראות הפתיחה באש. היום רבים מבינים כי את הוראות הפתיחה באש חייבים לשנות כדי למנוע עוד מקרים מסוג זה. גם צה"ל בעצמו מבין זאת והודיע לאחר המחאה הציבורית על שינוי הוראות הפתיחה באש. אנו קוראים לעורכי ויקיפדיה להשאיר את דעתם האישית בצד ולא להכתים את זכרו של בראל בפוליטיקה זולה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]