חומש: מספר תלמידים נפצעו, רבני הישיבה הרגיעו את הרוחות - 0404
חומש: מספר תלמידים נפצעו, רבני הישיבה הרגיעו את הרוחות

חומש: מספר תלמידים נפצעו, רבני הישיבה הרגיעו את הרוחות

אחד מתלמידי הישיבה רוסס בגז בידי שוטרי מג"ב. בנוסף, 4 בחורי ישיבה נפגעו קל במהלך הפינוי מאלימות ומשימוש כנגדם בגז, חלקם נפגעו בראשם. בתוך כך, רכב מנהל שעסק בהחרמת הציוד, דרס בשוגג קצין צה"ל במקום, הקצין נפגע ברגלו.

רבני הישיבה בדיבור עם קציני צה"ל הרגיעו את הרוחות והעימותים במקום נפסקו, כוחות המנהל האזרחי עזבו את היישוב.

מישיבת חומש נמסר: "שוב הוציאה הממשלה בלון ניסוי כדי לראות את תגובת הציבור לגדיעת 15 שנים של לימוד במקום. ממשלת ישראל החליטה לחדש את חוק ההתנתקות וליישם אותו בחומש. בזכות התמיכה הציבורית האדירה זה לא קרה בתום ימי השבעה על תלמידנו יהודה דימנטמן הי"ד.

מהיערכות הכוחות בשטח והאירועים האלימים, אנחנו מבינים שממשלת בנט וגנץ נערכת להפעלת התוכנית מיד עם תום ימי ה-30. כל חומר בניה שהוחרם היום הוא כדור נוסף לעבר יהודה דימנטמן. אנחנו קוראים לממשלה לעצור את התוכנית ולא לבצע את ההתנתקות שוב".

מועצת יש״ע: על אף שמרבית שרי הממשלה ואף נשיא המדינה הביעו תמיכה בהשארת הישיבה, תושבי חומש סופגים השפלות, התנכלויות והחרמות רכוש מדי יום מהמינהל האזרחי. אנחנו פונים לראש הממשלה בנט ולשר הביטחון גנץ, הפסיקו את ההתנכלויות הבלתי פוסקות על תלמידי הישיבה. הישיבה בחומש נמצאת במקום כבר למעלה 14 שנה, אך מאז הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד, המינהל האזרחי פוקד באובססיה את הישיבה ומתנכל ללומדים.

לא יתכן שצמרת הדרג המדיני תתמוך בישיבה, ואתם לא תעשו דבר נגד התנהלות המינהל האזרחי. המדיניות הזו היא פרס לטרור ולא יתכן שהיא תמשיך, המראות הקשים של תלמידי ישיבה עצורים מזכירים תקופות אפלות. אנחנו דורשים מראש הממשלה ושר הביטחון להשליט סדר במינהל האזרחי, להסדיר את הישיבה ולעצור בכך את גל ההתנכלויות המבזה הזה".

ממשטרת ישראל נמסר: במהלך פעילות אכיפה של כוחות הביטחון במאחזים עוז ציון וחומש נעצרו 5 חשודים בגין תקיפה והפרת צו. הבוקר (שני), הכוחות ביצעו פעילות אכיפה לפינוי מספר מבנים בלתי חוקיים במאחז עוז ציון. במהלך הפעילות מספר חשודים תקפו את הכוחות כתוצאה מהתקיפה נפצעו 2 לוחמי מג"ב באורח קל וטופלו בשטח. נעצרו 5 חשודים.

במהלך הפינוי שני מתיישבים התבצרו באחד המבנים וריתקו עצמם למבנה באמצעות מתקן ברזל ובטון תוך סיכון חיים.

לוחמי מג״ב יחד עם צוות חילוץ מיוחד של פיקוד העורף פעלו שעות רבות תוך נקיטת משנה זהירות על מנת להוציא את המתבצרים ללא פגע. בנוסף, במהלך הפינוי הוצתו מספר עצי זית סמוך למאחז ובעקבות כך התפתחה שריפה אשר כובתה לאחר הזנקת צוות כב״ה יו״ש ע״י הלוחמים.

מוקדם יותר היום בחומש הגיעו הכוחות להחרמת חומרי בנייה במקום. במהלך הפינוי מספר מתיישבים חסמו רכב של כוחות הביטחון תוך שהם פוגעים ברכב, תולשים את ידיותיו, נכנסים מתחת לרכב ואוחזים בגלגלים שלו. בנוסף ביצעו חסימה של הציר באמצעות אבנים ורכב. הכוחות פינו את המתיישבים וכתוצאה מהעימותים נפגעו 6 לוחמים באורח קל וטופלו במקום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]