טוהר הבחינות עולה על הזכות לחיים? - סטודנטים רבים טוענים: "מסכנים אותנו שלא לצורך" - 0404
טוהר הבחינות עולה על הזכות לחיים? – סטודנטים רבים טוענים: ויקיפדיה

טוהר הבחינות עולה על הזכות לחיים? – סטודנטים רבים טוענים: "מסכנים אותנו שלא לצורך"

אז לא רק באוניברסיטת אריאל, סטודנטים רבים ברחבי הארץ פונים לביטול הלמידה והבחינה הפרונטלית בעקבות מחדל הקורונה בישראל. זו הצצה קטנה למה שקורה ברחבי הארץ, מתעלמים לחלוטין מסכנת החשיפה של אלפים לנגיף הקורונה, שרשראות הדבקה המונית מסתבר לא מרתיעות אף אחד במערכות החינוך בישראל.

כך למשל במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים, צעירים הלומדים במכללה פנו להתאחדות הסטודנטים על מנת לשנות את מתווה הבחינות, אשר אותו החליטה ההנהלה לקיים ללא שום התחשבות בסטודנטים הלומדים בה. 

סטודנטים במכללה כתבו לחדשות 0404: "אנו מנסים לפעול למתווה אך ללא מענה. המתווה שהוצע, פוגע אנושות בזכויותינו האקדמיות. המכללה מחייבת אותנו כחוק להיבחן באופן פרונטלי במועדי א', כאשר מקדמי ההדבקה שוברים שיאים. ואם יש לי ילד בבית? האם לעשות מועד ב' בעוד 3 חודשים? או להדביק את הילד בקורונה??? פגיעה אנושה ברצף אקדמי, מועדי ב' הם דבר שבשגרה, לגרום לסטודנט להיבחן במועד ב' כשלושה חודשים אחרי מועד א'?? בהנחה שאז לא תהיה מחלה? ברגעי משבר יש ללכת יד ביד, ולצאת מהמשבר ביחד ואף להתחזק ממנו.  בחרנו ללמוד במכללה כי הבטיחו לנו יחס אישי ומענה תמידי לבעיות שלנו, המכללה שלנו רק הופכת את התנאים לגרועים יותר".

"טוהר הבחינות אינו חשוב יותר מהזכות לבריאות וחיים" – גם במכללת ספיר מנסים הסטודנטים להשמע. סטודנטים במכללה כתבו לחדשות 0404: "בעקבות התעקשות ללמידה פרונטלית במכללת ספיר בשדרות במחלקה למדעי המחשב קרה מקרה של הדבקות המונית בקורונה. זאת לאחר שהיו התראות ומעבר של שלל מוסדות ללמידה אקדמאית ללמידה מקוונת ובקשות נשנות שלנו הסטודנטים ללמידה מרחוק.
בחוג שלנו קיימת היערכות ללמידה היברידית אך למרות התעקשות ראשת המחלקה הגענו ללמידה פרונטלית. נכון לרגע זה נמצאו רק בשנתון שלנו בחוג למדעי המחשב למעלה מעשרה חולים בפחות משבוע והיד עוד נטויה!!! כמובן שחולים אלו אינם ידעו שהם חיוביים ובעקבות כך ההדבקה נמשכה גם בביתם ובסיכון בני משפחתם.
 
לאחר פניות חוזרות שלנו אל מחלקת מדעי המחשב האטימות כלפיי המצב הבריאותי של הסטודנטים נמשכת ואנו נמצאים ללא מענה. אנו רגע לפני תקופת מבחנים ובקשתנו הייתה לקיים את הבחינות באופן מקוון אך ישנה הנחייה לקיים בחינות באופן פרונטלי ללא כל התחשבות במצבנו הבריאותי. ישנם שלל סטודנטים שנמצאים בבידוד ולא יוכלו לקיים חלק מהמבחנים בגלל ההדבקה ההמונית שקרתה. תגובתם של המחלקה למדעי המחשב הייתה אטומה, חסרת רגישות לחלוטין ולא קיבלנו שום מענה הולם לבקשתנו! אצטט את דברי ראשת החוג "תשבו בבית שבוע ותגיעו למבחן בצורה בטוחה, אני ממש לא מבינה מה הבעיה.." אנו הסטודנטים והסטודנטיות למדעי המחשב מיואשים מהמצב הקיים, ואנו לא שונים משלל המחלקות במכללה שכן מבצעת מבחנים באופן מקוון".
 
גם הסטודנטים באוניברסיטת אריאל החריפו את מאבקם ופנו להנהלת המוסד: "אנו דורשים פתרונות לתקופת המבחנים הקרובה עד מחר. אחרת האגודה יוצאת למאבק גם באופן גלוי ורשמי נגד התנהלות המוסד". כמובן שהסטודנטים נותרו ללא מענה וכרגע הם פתחו במאבק גלוי ורשמי. 
 
 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]