סטודנטים באונ' אריאל טוענים: "באוניברסיטה מתעקשים לבחון פרונטלית ולסכן אלפים" - 0404
סטודנטים באונ' אריאל טוענים: Ronel12345, ויקיפדיה

סטודנטים באונ' אריאל טוענים: "באוניברסיטה מתעקשים לבחון פרונטלית ולסכן אלפים"

סטודנטים באוניברסיטת אריאל היו מופתעים להבין כי האוניברסיטה החליטה להמשיך בחינות פרונטליות, המשמעות, אלפי סטודנטים ייאלצו להגיע ולהבחן יחד – דבר שעלול לחשוף אותם ואת קרובי משפחתם לנגיף הקורונה. הסטודנטים פנו לאוניברסיטה אך שם ממשיכים להתעקש.

ר' סטודנט באוניברסיטה מסר לחדשות 0404: "זו מציאות הזויה שאנחנו חווים כרגע. לאחר פניות רבות לאוניברסיטה, עדיין החליטה להשאיר את המבחנים הקרובים בצורה פרונטלית ולסכן אלפי תלמידים".

ואם לא דיי בכך, ר' מסר כי נמצאו סטודנטים מאומתים שכאמור גם הם נחשפו לתלמידים אחרים מה שעלול לייצר הדבקה המונית: "בימים האחרונים כבר בוצעו מספר מבחנים ונמצאו חבר'ה מאומתים. הציון או סיבה נעלמת כלשהי חשובים יותר מחיי אדם. לא מעט אנשים בעלי סיכון מסתובבים באוניברסיטה עצמה ולא מעט בעלי סיכון קרובים לסטודנטים. אנחנו לא מצליחים להבין מה ההתעקשות? הרי זמן התארגנות לעניין היה".

ד' סטודנט נוסף מסר: "למתרגלים יש את האופציה לבחור להגיע או לא בגלל חששם או להיכנס לכיתה ולהעביר שאלות על פתקים ולסטודנטים אין יכולת בחירה: נבחנים מעל הכמות המומלצת, לא רווחים של 2 מטר, מסיכות לא נאכפות, אין שום דרך לדעת אם מי שיושב לידי מאומת / מבודד והגיע למבחן כדי לדחות מועדים".

במקביל, אחד המרצים באונ' התגלה כחיובי לנגיף הקורונה, זאת לאחר שנתן הרצאה אשר גם אותה התעקשו לקיים בצורה פרונטלית:

המרצה כתב לסטודנטים באמצעות המייל כי נמצא חיובי לנגיף, והתנצל בפניהם.

מאוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: "אוניברסיטת אריאל רואה חשיבות רבה בשמירת בריאותם של כלל ציבור הסטודנטים, המרצים ועובדי האוניברסיטה, ועושה ככל יכולתה להבטיח שתקופת הבחינות הקרובה תעבור בבטחה, ללא סיכון בריאות הנבחנים.

האוניברסיטה פועלת במטרה לאפשר קיום בחינות במצב הנוכחי ולהתאימן לאפשרויות הקיימות תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה. נעשים מירב המאמצים לקיים הערכה חלופית למבחנים שתוכננו להתקיים בקמפוס (מבחן מקוון, מבחן בית, מטלה מסכמת, עבודה ועוד). רבים מהמבחנים כבר הועברו למתכונת מקוונת או הערכה חלופית.  

מבחנים פרונטאליים בקמפוס יתקיימו על פי הנחיות הגורמים המוסמכים תוך הקפדה יתרה על הנחיות הקורונה ושמירה על בריאות הנבחנים. סטודנט שנמנע ממנו להיבחן באופן פרונטלי במועד הנדרש, בשל הוראות הרשויות המוסמכות לשהות בבידוד ובאישור רשמי על כך, יוכל להגיש בקשה למועד מיוחד.

סטודנטים הנמצאים בקבוצת סיכון, רשאים להגיש בקשה להבחן בכיתה עם מספר מצומצם של נבחנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]