מחדל הקורונה בישראל: הקבוצה השכונתית הפכה להיות קבוצת "למי יש בדיקה לתת" - 0404
מחדל הקורונה בישראל: הקבוצה השכונתית הפכה להיות קבוצת חן לאופולד, פלאש 90

מחדל הקורונה בישראל: הקבוצה השכונתית הפכה להיות קבוצת "למי יש בדיקה לתת"

בלאגן מוחלט במחדל הקורונה בישראל, הורים רבים ברחבי הארץ לא מבינים שום דבר. מתי בידוד, מתי לשלוח, בדיקה או לא אנטיגן או pcr, כאוס גדול וריבוי הנחיות שאינן ברורות. משרד הבריאות פשוט לא נערך כראוי, אין בדיקות ביתיות זמינות, הורים רבים מבקשים בדיקות מהורים אחרים בערים השונות באמצעות הרשת החברתית. 

דנה אם ל-4 מירושלים מסרה לחדשות 0404: "אני מסתובבת כבר שעתיים לחפש בדיקה ביתית. בשום מקום לא מצאתי פשוט נגמר. לא יאומן העניין הזה הוא פשוט מחדל ענק". 

מחיר בדיקות למשפחה בת 4 ילדים עלול להגיע למאות שקלים בחודש. ואם לא די בכך, הורים רבים התעייפו ופשוט הרימו ידיים והחליטו לשבת בבית עם הילדים.

רעות אם חד הורית לשני ילדים מסרה: "התחלתי עבודה חדשה לפני חודשיים וזה אחרי החל"ת, נכנסנו לבידוד נעדרתי, וכעת שוב חשיפה למאומת ושוב אני צריכה לשבת עם הילדים בבית, אני בטוחה שיפטרו אותי, עוד לא התחלתי וכבר אני בבית שבועיים, אני לא יודעת איך להתמודד עם זה".

רעות הוסיפה: "אתם מבינים כמה כסף הולך לי על בדיקות ביתיות? למה אין איזשהן הקלות על אנשים שגם ככה קשה להם להתמודד? אני קניתי ערכה של שתי בדיקות ב-50 שקלים כי לא היתה לי ברירה".

הורים רבים נאלצים לעמוד לעתים שעות בעמדות הבדיקה, מפספסים ימי עבודה, ילדים עומדים בקור, לא מקבלים תשובה בזמן ולעתים פשוט מאבדים את התשובה שלהם. 

דנה: "יש תחושה גדולה גם אצלנו בבית, גם בקבוצת השכונה, של ייאוש, הקבוצות הפכו להיות קבוצות תורים של בדיקות, השאלות היחידות וההתעסקות היחידה היא איפה יש תור ואיפה אין או למי יש בדיקה לתת, פשוט הזוי. נמאס". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]