החל מהבוקר - מתווה חינוך חדש במוסדות הלימוד | כל הפרטים - 0404
החל מהבוקר – מתווה חינוך חדש במוסדות הלימוד | כל הפרטים טל קפלן

החל מהבוקר – מתווה חינוך חדש במוסדות הלימוד | כל הפרטים

משרדי הבריאות והחינוך סיכמו בסוף השבוע על מתווה החינוך החדש, שייכנס לתוקפו החל מהבוקר (ראשון).

על פי המתווה, אם יתגלה חולה מאומת בכיתה – ללא קשר לאחוז המתחסנים בה, כפי שהיה נהוג עד כה – התלמידים יתנהלו בהתאם למתווה הבדיקות והבידודים המונהג במשק.

לפיכך, מחוסנים או מחלימים יבצעו בדיקת אנטיגן ביתית או מפוקחת ואם הבדיקה חיובית יישארו בבידוד במשך עשרה ימים, ולא מחוסנים יבצעו בדיקת אנטיגן מפוקחת – אם הבדיקה חיובית ישהו בבידוד במשך 10 ימים, ואם הבדיקה שלילית ישהו בבידוד במשך שבעה ימים, בכפוף לבדיקה שלילית.

סגנית יו"ר הנהגת ההורים הארצית, אודליה שינדרוף: "השכל הישר וההיגיון ניצחו את ההגבלות המלאכותיות על המערכת הכי גדולה במדינת ישראל. חבל שלקח למשרד הבריאות ולמשרד החינוך למעלה משנה לאמץ את המודל אשר הציעה הנהגת ההורים לפני למעלה משנה, כל כך הרבה זום מיותר ובידוד חברתי היה נחסך".
 
שינדרוף הוסיפה: "הרמזור בחינוך כל כך מיותר, ובעיקר מפלה את התלמידים מכל יתר האוכלוסייה בישראל – כאשר אין הגבלת התקהלות, החוגים פתוחים, השמיים פתוחים, ורק בית הספר סגור והזכות לחינוך נפגעת. טוב שזעקתנו ודרישתנו נשמעה, טוב שבוטל ונזרק לפח ההיסטוריה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]