מחאת יו״ש נגד בנט: אוהל מחאה הוקם בירושלים - 0404

מחאת יו״ש נגד בנט: אוהל מחאה הוקם בירושלים

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פתח הבוקר (חמישי) את מאהל ההתיישבות מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

אמש הודיע הרב מרדכי דימנטמן אביו של נרצח הפיגוע יהודה דימנטמן הי"ד כי יצטרף למאבק, בשעות הקרובות יגיעו שבעה ראשי רשויות מיו"ש לחזק ויתנו הצהרה של חיזוק למאהל המחאה ולאנשי חומש התנגדות לחוק החשמל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודיע במקום על סדרת צעדים צפויים כנגד הממשלה.

יוסי דגן: "הגענו לכאן, למאהל מחאה מול משרד רה"מ, מול נפתלי בנט, מול כל הממשלה הזאת, אנחנו נשב כאן בגשם, בקור הירושלמי כי יש כאן עוול שכל אדם הגון, מימין ומשמאל לא יכול לעבור עליו לסדר היום.

ממשלת בנט איבדה את הכיוון, היא מאבדת אותו בשומרון, היא מאבדת אותו בנגב, קו ישיר עובר בין זה שבאותו יום שהממשלה הזאת העבירה את החוק השערורייתי הזה, שמכשיר ומחבר חשמל למאחזים הבלתי חוקיים של הבדואיים אשר משתלטים על אדמות הנגב, לבין זה שבאותו יום הממשלה הזו ניתקה את החשמל לישיבת חומש. ממשלת החשמל של בנט מפקירה את הנגב לבדואיים, וממשלת החשמל של בנט מנתקת את החשמל והורסת בתים בחומש.

בכל השנים שלי בשומרון לא ראיתי מצב שאחרי פיגוע התגובה של הממשלה זה להילחם בקורבנות, להילחם בחברים של הנרצח, לא ראינו שהתגובה של הממשלה לרצח היא לתת פרס לרוצח, פרס לטרור, הם באו לרצוח את יהודה הי"ד כדי שלא יהיו יהודים בחומש, והממשלה כתגובה לרצח הזה גורמת שלא יהיו יהודים בחומש.

אני מודיע מכאן לנפתלי בנט, ולכל חברי הממשלה, החל מיום ראשון, מכאן ממהאהל המחאה, תצא סדרת הפגנות של המחנה הלאומי כולו כנגד הממשלה, כנגד ההפקרות גם בשומרון, וגם בנגב. המחנה הלאומי מסיים לשתוק

אני קורא מכאן ודורש מבנט, זה הזמן לתקן. אנו עומדים כאן, ומאחרינו מאות אלפים של תומכים ואזרחי מדינת ישראל ואני דורש מהממשלה ומרה"מ תתעשתו, ואם לא תתעשתו אנחנו נצא להפגנות עד שהממשלה הזו תתחלף".

הרב מרדכי דימנטמן, אביו של נרצח פיגוע הירי בחומש לפני כשבועיים יהודה דימנטמן הי"ד, מסר: "אני רוצה לשתף אתכם בהרגשה של המשפחה. כל הרס בחומש מעמיק את הפצע שלנו, ההריסה הזו לא נעשית עי תורכים לא עי הבריטים אלא עי אחינו. וזה כואב אף יותר; עם ישראל אינו בן 120 שנה. עם ישראל בן 3000 שנה. עם ישראל הלך בחומש ורחבי יהודה ושומרון. התנך הוא הקושאן שלנו. יהודה השאיר לנו צוואה כתובה בדם. אנחנו לא מוצאים מנוחה לנפשנו. מול אם המחבל השמחה במעשי בנה. הרצחת וגם ירשת? אנחנו רוצים תשובה ציונית ערכית חינוכית אנחנו לא נשקוט עד שהישיבה בחומש תבנה. אני קורא לכל מי שמזדהה איתנו לבוא לתמוך יחד איתנו במלחמה לשחרור חומש. אני קורא לכל התומכים לבוא לשתף איתנו פעולה וזו תהיה נחמה גדולה עבור המשפחה".

ראש ישיבת חומש הרב אלישמע הכהן: "לפני 3 שבועות איבדנו תלמיד יקר. טובי בחורים שלא אכפת להם גשם ולא קור אלא ממוקדי מטרה ללמוד תורה בשקידה, במקום שככ אוהבים אותו ודבקים בו. ראינו איך יש מאחורינו תמיכה גדולה. רבבות ישראל. אנחנו בישיבת חומש פועלים כבר 15 שנה. לא מחפשים מריבות ומאבקים. רוצים את חומש תחילה את צפון השומרון. את החלום הזה אף אחד לא יכול לגדוע בטח לא אחרי שהקרבנו עליה קורבן ציבור. אנחנו מצפים מממשלת ישראל להסחף ולדעת לעמוד מאחורינו ולא חס ושלום לתת פרס לרוצחיו של יהודה. אנחנו מצטרפים כאן לראש מועצת שומרון יוסי דגן שהוא שותף אמת. ומודיעים כאן: ישיבת חומש תתקיים לנצח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]