זרועות מבצעיות חדשות הוקמו במג״ב. המפכ״ל שבתאי: ״יש לעם ישראל על מי לסמוך״ - 0404
זרועות מבצעיות חדשות הוקמו במג״ב. המפכ״ל שבתאי: ״יש לעם ישראל על מי לסמוך״ דוברות מג״ב

זרועות מבצעיות חדשות הוקמו במג״ב. המפכ״ל שבתאי: ״יש לעם ישראל על מי לסמוך״

210 לוחמים ולוחמות חדשים הצטרפו לחטיבה הטקטית במג"ב, בטקס שנערך בבסיס האימונים מכמש של החיל במעמד השר לבט"פ, עמר בר לב, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, ראש אגף ההדרכה, ניצב אבשלום פלד וסגל הפיקוד הבכיר של מג"ב.

שלושת הזרועות קיבלו את שמותיהן של יחידות מג"ב שאוחדו בשנת 2012 ליחידות שחר 101 והוקמו כאמור מחדש לפני כחודשיים וסיימו את הכשרתם ביום חמישי האחרון. שלושת הזרועות יפעלו תחת החטיבה הטקטית של מג"ב עם יכולות ואמצעים מתקדמים.

בר לב קיבל סקירה של החיל בבסיס האימונים ונחשף למגוון יכולות מבצעיות וטקטיות בתרגולות ותצוגות של יכולות ואמצעים מתקדמים של מג"ב. מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי: ״היום אנו מחזקים את משטרת ישראל כך שכל אזרח ירגיש זאת עם תוספת של לוחמי ולוחמות משמר הגבול שיפעלו בשגרה מול העבריינים ובחירום מול האיומים על ביטחון הפנים.

לצד הכוחות הרבים שיתווספו למחוזות המשטרה, אנו משקיעים גם בשידרוג היכולות הטכנולוגיות שיאפשרו איסוף מודיעין בזמן אמת, שליטה משמעותית בשטח הפעולה ותגובה מהירה של הכוחות. גם הכוחות הללו כחלק מהמערכה שאנו מנהלים בחודשים האחרונים, יצטרפו למאבק הבלתי מתפשר בפשיעה בחברה הערבית.

העבריינים מרגישים זה זמן רב את נחת זרועה של המשטרה והם הולכים להרגיש אותה בעוצמה ובנחישות גדולות יותר. מודל החטיבה הטקטית במג"ב הוכיח עצמו כמודל שובר שוויון שמאפשר לנו לפעול בכוחות גדולים לאורך זמן ולכן אנו מחזקים אותה ומאפשרים לה פעילות רחבה יותר במספר רב של מוקדים.

אני מבקש להודות לשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב על התמיכה וחיזוק המשטרה ולמפקד מג"ב ניצב אמיר כהן שמוביל את החיל למעורבות מלאה באתגרי המשטרה בכל מקום ובכל התחומים לסיום אני רוצה לשבח ולהודות ללוחמים וללוחמות, האמיצים והאמיצות, שמוכיחים ומוכיחות לנו כל פעם מחדש שיש לעם ישראל על מי לסמוך".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: ״אני מברך את השר לביטחון הפנים שזהו ביקורו הרשמי הראשון במשמר הגבול. ביקור חשוב המעניק לנו הזדמנות להציג את יכולותיו של החיל כחיל איכותי, מבצעי ומקצועי. אני רוצה לציין את תרומתו של משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל מזה שבעה עשורים מיום הקמתו.

העשייה הביטחונית של היחידות הסדירות, אנשי המילואים ומערך המתנדבים שפועלים בנחישות בלחימה בטרור, בפשיעה החמורה ובהפרות הסדר האלימות – ביו"ש, בגבולות המדינה, בקו התפר, במעברים, בערים ובמרחב הכפרי. בין תפקידיו של החיל לוחמי ולוחמות מג"ב מעניקים שירות ומאפשרים חופש פולחן, פרנסה ומרקם חיים תקין במקומות הקדושים, במעברים ובכל מקום ברחבי הארץ.

החיל בעיצומו של הליך התעצמות לחיזוק יכולותיו והיום לאחר עמ״ט סדורה בחצי השנה האחרונה ובתאם עם מפכ״ל המשטרה אנו זוכים לחנוך מחדש שלוש זרועות מבצעיות 'אלון' בצפון, 'ברק' במרכז ו'רותם' בדרום הערכתי ותודתי למעורבים שפעלו לגיוס הכשרה והקמת היחידות בחודשים האחרונים.

החיל ימשיך במלוא העוז בדרך ההתעצמות – במערך המילואים, במערך המתנדבים, ביחידות הקבע והסדיר. הכוונה היא למצב את החיל כמשמר הלאומי של מדינת ישראל שיהווה כוח מקצועי מומחה תוכן בתחומו המשפיע על ביטחון המדינה והחוסן הלאומי״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]