בנט שכח את היהודים: בימין ממשיכים לנסות להכניס את ההתיישבות הצעירה ל"חוק החשמל" - 0404

בנט שכח את היהודים: בימין ממשיכים לנסות להכניס את ההתיישבות הצעירה ל"חוק החשמל"

האם חוק החשמל יחול גם על ההתיישבות הצעירה? בימין ממשיכים להיאבק להשיג את ההישג הקטן על רקע העברת החוק המסוכן לעתיד הנגב והגליל.

ח״כ אורית סטרוק קוראת לחברי הכנסת בימינה ותקווה חדשה להצביע מחר ב-08:00 בבוקר במליאת הכנסת על ההסתייגות הקובעת כי חוק החשמל יחול על ההתיישבות הצעירה ע״י צו אלוף.

בסרטון שפונה לחברי הכנסת ניר אורבך, עידית סילמן, יום טוב כלפון, אביר קארה, מיכל שיר, שרן השכל וצבי האוזר, מוזכרת חברת הכנסת אבתיסאם מראענה שב-20 לאוקטובר אמרה כי ״חוק החשמל צריך לחול גם על ההתיישבות הצעירה – זה ענין הומניטרי״. אך מה שברור לח"כית ערביה, כנראה לא ברור לחברי הכנסת היהודים מימינה ותקווה חדשה.

לצד זה הובאו דבריו של יו״ר ועדת הפנים ח״כ ואליד טאהא שאמר היום (שלישי 04.01.22) בועדת הכנסת כי החשמל היא זכות אזרחית בסיסית של כל אזרח במדינה: ״למה מישהו צריך לכעוס שצריך לחבר אישה וילדיה לחשמל? וגם חולים שצריכים מיכשור. זה לא פוליטיקה זאת זכות אזרחית בסיסית של כל אזרח במדינה״.

ח״כ אורית סטרוק מסרה: ״חוק החשמל הוא חרפה למדינת ישראל, פגיעה אנושה בשלטון החוק, זריקת בוסטר לבניה בלתי חוקית פרועה, וכניעה מבישה לתנועה האיסלאמית.

אבל לכל הפחות אם הוא עובר המינימום הנדרש זה שהוא יחול על ההתיישבות הצעירה. אני פונה לחברי ימינה ותקווה חדשה. זה לא פוליטיקה. זאת זכות בסיסית הומנטירית. תצביעו בעד ההסתייגות ותפסיקו את העוול. 20,000 תושבים אינם אזרחים סוג ב׳. זה בידיים שלכם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]