נתניהו יכנס את ראשי מפלגות האופוזיציה לדיון חירום בעקבות המחטף של הקואליציה לאישור חוק החשמל - 0404
נתניהו יכנס את ראשי מפלגות האופוזיציה לדיון חירום בעקבות המחטף של הקואליציה לאישור חוק החשמל

נתניהו יכנס את ראשי מפלגות האופוזיציה לדיון חירום בעקבות המחטף של הקואליציה לאישור חוק החשמל

במפלגות המחנה הלאומי באופוזיציה זועמים על כוונת הקואליציה לקדם, בהליך מזורז וחסר תקדים ובניגוד לעמדת היועמ"ש (שהייתה "מקודשת" עד להקמת ממשלת השמאל) את חוק החשמל. על רקע דורסנות הקואליציה החליטו חברי האופוזיציה לנטוש געת את מליאת הכנסת.

בהודעה משותפת לכל ראשי האופוזיציה הלאומית נמסר: "היום נפל דבר בכנסת ישראל. בפעם הראשונה בתולדות הכנסת קיבלה ועדת הכנסת החלטה בניגוד לעמדה מפורשת של הייעוץ המשפטי והחליטה על הליך מזורז וחסר תקדים לאישור ״חוק החשמל״ של רע״מ בכנסת.

כדי להשתיק את ביקורת האופוזיציה נגד ״חוק החשמל״ של רע״מ, שמכשיר את גזל אדמות המדינה על ידי בנייה ערבית של עשרות אלפי מבנים בלתי חוקיים, ביטלה הקואליציה את זכות האופוזיציה לנמק ולהצביע על כל ההסתייגות שהגישה ואף קבעה דיון בחוקים נוספים ביום רביעי בניגוד לסיכום מפורש עם יו״ר הכנסת מיקי לוי. הכל מתוך כניעה לתכתיב של התנועה האיסלאמית שחקיקת החוק תסתיים עד מחר.

התקדים, שכמוהו לא היה בכל שנות הכנסת, יביא לכך שמעתה כל קואליציה תוכל להשתיק כל אופוזיציה בכל חוק ובכל דיון, תוך התעלמות מוחלטת מעמדה מפורשת של היועצת המשפטית של הכנסת, שעד היום כל סיעות הבית לדורותיהן כיבדו אותה.

זהו שיא חדש ושבירת הכלל האחרון שעוד נותר ממסורת ארוכת שנים בכנסת, לאחר שהקואליציה כבר העבירה חוק נורווגי עצום שהפסיק את נוכחות השרים בכנסת, לקחה מהאופוזיציה את הייצוג המגיע לה בוועדות הכנסת, הקימה באופן סיטונאי וועדות לצרכים פוליטיים ושינתה באופן חד צדדי את תקנון הכנסת.

הכנסת הפכה בכך למיותרת, ללא כל אפשרות לקיים דיונים מהותיים ובאופן שפוגע אנושות בדמוקרטיה הישראלית.

לפיכך החליטו ראשי מפלגות האופוזיציה שאין להם עניין להיות ניצבים במשחק המכור לרמיסת הדמוקרטיה, וזאת עד לשינוי ההחלטה השערורייתית הזאת כדי שהדיון יתקיים כפי שהיה נהוג עד היום.

ראש האופוזיציה נתניהו יכנס מחר את ראשי מפלגות האופוזיציה לדיון חירום בנושא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]