בחצות: מתווה הכיתה הירוקה הסתיים - אלפים ילמדו מרחוק. הורים ל-0404: "כאוס מוחלט" - 0404
בחצות: מתווה הכיתה הירוקה הסתיים – אלפים ילמדו מרחוק. הורים ל-0404: נועם רבקין, פלאש 90

בחצות: מתווה הכיתה הירוקה הסתיים – אלפים ילמדו מרחוק. הורים ל-0404: "כאוס מוחלט"

בשל חילוקי דעות בין משרד הבריאות לחינוך, החל מהלילה (שני) פג תוקפו של מתווה הכיתה הירוקה ובמספר רב של יישובים ברחבי ארצנו שגרת הלימודים תשובש לחלוטין.

כתוצאה מביטול המתווה, אלפי תלמידים שנחשפו לחולה מאומת בכיתתם, יידרשו לעבור ללמידה מרחוק בזום. כזכור, במסגרת מתווה הכיתה הירוקה, תלמידים שנחשפו לחולה מאומת בכיתה הורשו להמשיך ללמוד בה, באמצעות שתי בדיקות PCR ביום הראשון והשביעי שאחרי הגילוי, ובדיקות מהירות בכל יום.

כעת אחרי ביטול המתווה, אם יתגלה תלמיד מאומת באחת הכיתות – תלמידים מחוסנים יעברו בדיקת אנטיגן ויוכלו לחזור ללמוד מבית הספר אם תוצאתה שלילית. תלמידים לא מחוסנים יידרשו להיכנס לבידוד מלא.

המצב החדש יצר זעם רב אצל עשרות אלפי הורים, אשר הציפו את מערכת חדשות 0404 בתגובות זועמות. אחד ההורים, שמוליק צבי, כתב: "אנחנו בכאוס מוחלט, נראה שהממשלה איבדה שליטה על מערכת החינוך. איך אפשר לתפקד כך שבכל יום ילד אחר נשלח לבידוד ולבדיקות?"

הורה אחר, שלום אהרון: "עוד לא מובן איך נעביר את החודשים הקרובים. מצד אחד, ליברמן לא מאפשר פיצויים להורים ולבעלי העסקים, אך בפועל מדובר בסגר מלא על מדינת ישראל. אנחנו אובדי עצות".

כזכור, אמש כתבה שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, בחשבון הפייסבוק שלה: "הילדים שלנו זקוקים למסגרת לימודים רציפה בתוך מערכת החינוך וליציבות נפשית, אחרי שנתיים של חוסר וודאות. אנו חייבים להם את זה, ובשל כך אנו ממשיכים לדרוש גם את המשך הכיתה הירוקה לפחות ביישובים ירוקים וצהובים".

יונתן סינדל, פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]