ראש מועצת בנימין במסר לצה"ל: "אם זריקות האבנים ימשכו נעביר את פעילות המועצה לחיזמא" - 0404

ראש מועצת בנימין במסר לצה"ל: "אם זריקות האבנים ימשכו נעביר את פעילות המועצה לחיזמא"

במחאה על טרור האבנים הגובר בכבישי יו"ש ובפרט במרחב חיזמא, הגיע היום (ראשון) ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, לכניסה לכפר בקריאה לפעול מול המחבלים באזור ולהביא להפסקה מוחלטת של פיגועי האבנים.

גנץ הגיע למקום יחד עם סגנו רפול אנגל ועם ראשי אגף הביטחון והצהיר כי אם לא יעצרו זריקות האבנים תפעל המועצה באמצעות אגף הבטחון ותבצע בשטח פעולות לשמירה על בטחון התושבים, וכי במידה והדבר לא יעזור אף יעביר את לשכתו ופעילות המועצה לכניסה לכפר במחאה על טרור האבנים.

ראש המועצה הגיע למקום לאחר פגישה עם אלוף הפיקוד שהגיע ללשכתו במועצה. השניים דנו במציאות הבטחונית ובהתגברות פעילות הטרור הערבי בכבישים בבנימין בחודשים האחרונים ובסמוך לחיזמא בפרט.

האלוף עידכן את גנץ בפעילות הצבא במטרה לעצור את חוליות זורקי האבנים ובקבוקי התבערה עם זאת בסיום הפגישה אמר גנץ בעת שהגיע למקום עצמו כי לא יהסס לפעול עצמאית בשטח בהובלת אגף הביטחון במועצה במידה ולא יהיה שיפור.

ישראל גנץ: "הגענו לכניסה לכפר חיזמא. מציאות בה מכוניות ואוטובוסים נפגעים מידי יום היא פשוט לא נסבלת ולא מקובלת. צה"ל משקיע פעולות ומאמץ ואנו מודים לו מאד. בסופו של דבר במבחן התוצאה אנחנו לא יכולים להמשיך במצב בו יש פגיעה מדי יום.

נפגשתי עם אלוף הפיקוד בצהרים ואמרתי לו שאנו סומכים על הצבא ופעולותיו אך אם המצב ימשיך, אנחנו במועצה נצטרך להעביר את הנוכחות שלנו לכאן. לא נאפשר המשך פגיעה בתושבים ועוברי הדרך" . (סרטון למעלה: פיגוע אבנים שתועד אתמול באיזור חיזמא)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]