והשר ממשיך להתעלם מהם.. מחאת העובדים ממשיכה: דגל שחור הונף ברחבת משרד החוץ | צפו - 0404
צילום: וועד עובדי משרד החוץ

והשר ממשיך להתעלם מהם.. מחאת העובדים ממשיכה: דגל שחור הונף ברחבת משרד החוץ | צפו

אירוע מחאה חריף התקיים הבוקר (ראשון) ברחבת משרד החוץ, כאשר עובדי המשרד הניפו דגל שחור לראש התורן לצד שלטי מחאה רבים, זאת בשל העובדה ששר החוץ ממשיך להתעלם מבקשתם לפתור את מצוקת עובדי המשרד אשר חווים פגיעות קשות ובלתי מוצדקות בשכרם ובתנאי העסקתם. הבוקר התאספו העובדים למחאה והניפו שלטים בהם נאמר: "הפקרתם אותנו בחוץ", "אל תבנו עלינו", "נותנים את הנשמה בלי תמורה" ו-"עם שליחות לא הולכים למכולת".

כזכור בסוף השבוע האחרון הנחה וועד העובדים את עובדי המשרד במברק מיוחד, כי לאור ההנחיה שלא לשלם לעובדים עבור שעות נוספות המבוצעות במסגרת התפקיד כחלק מהשירות לאזרחי ישראל, יחדלו כלל העובדים את העיסוק בעבודה עם סיום שעות העבודה הרשמיות. בוועד הדגישו כי לא מדובר בצעדים ארגוניים אלא בהפסקת עבודה שלא ניתנת עליה תמורה.

יו"ר ההסתדרות מרחב ירושלים דני בונפיל, הגיע להשתתף באירוע והתחייב: "כולם מכירים את המצוקות של עובדי משרד החוץ אבל כולם התעלמו. נראה שעד שלא נתחיל לבצע צעדים ארגוניים שום דבר לא יקרה. אנחנו נקיים עכשיו ישיבת עבודה עם הוועד ואם צריך לסגור את משרד החוץ נעשה זאת. העובדים לא מבקשים תוספות – אלא שיחזירו את מה שלקחו לעובדים מהכיס. לא בכדי אושר סכסוך עבודה במשרד החוץ ואנו נחושים ללכת עד הסוף כדי לשמור על זכויות העובדים.

בצער רב הנפנו היום דגל שחור במשרד החוץ ונראה שלא יהיה מנוס מהחרפת המחאה ופתיחה בצעדים ארגוניים", אמרו הבוקר בוועד עובדי משרד החוץ. "כואב לנו לראות כיצד שר החוץ בוחר להתעלם מזעקת עובדי המשרד המסורים לתפקידם, במקום להוביל את הפתרון והמשא ומתן, המבקש לתת מענה למצוקות שנוצרו בשנים האחרונות, בשל החרפת העומס על עובדי המשרד ואי עמידה של משרד האוצר בהסכמים אליהם הגענו בעבר. עדיין לא מאוחר לפעול ולעצור את השביתה".

אבטחה מטעמו של השר חוסמת את דרכם של העובדים ונציגי ההסתדרות, שביקשו לדון עם יאיר לפיד על הפגיעה הקשה בעובדי החוץ:

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]