פתחו את הכיס לזכרם: ערב לציון 25 שנה לאסון המסוקים | כל הפרטים - 0404
פתחו את הכיס לזכרם: ערב לציון 25 שנה לאסון המסוקים | כל הפרטים חן לאופולד, פלאש 90

פתחו את הכיס לזכרם: ערב לציון 25 שנה לאסון המסוקים | כל הפרטים

איילה מינקר, אחותו של סמל עידן מינקר ז"ל אשר נפל באסון המסוקים הנורא, פונה לעזרת הציבור לתרומה לערב זיכרון לציון 25 שנה לאסון, שיערך ב-1.2 באולם בשפיים.

בפוסט מרגש כתבה: "ב-4.2.2022 ימלאו 25 שנה לאסון המסוקים – האסון הצבאי הגדול ביותר בתולדות ישראל והאסון האישי שלי. ברגע אחד בליל סערה, נפלו מהשמיים אל מותם 73 חיילים, כששני מסוקי יסעור, שהיו בדרכם למוצבים דלעת ובופור בלבנון, התנגשו באוויר מעל שאר ישוב. אחד ההרוגים היה עידן, אחי הבכור. הוא היה בן 20, אני הייתי רק בת 7.

מאז אותו לילה בני המשפחות של הנופלים ממשיכים לזכור והשנה אנחנו, מי שאיבדו את האחים שלהם באסון (בשיתוף העמותה להנצחת חללי אסון המסוקים בשאר ישוב (ע.ר)), יזמנו ערב שירחיב את המעגל וישלב מוזיקה, שירים וסיפורים אישיים של אלו שהאסון השפיע על חייהם – המפקדים והחברים של האחים שלנו, קצינות הנפגעים, החיילים הראשונים שהגיעו למקום האסון, ותושבי שאר ישוב שחייהם כמו חיינו השתנו ברגע.

כל אלה יספרו את סיפור האסון כפי שלא סופר עד כה, בטח לא בצורה כה חשופה, כנה ופומבית. הזיכרון הציבורי שהתעורר לגבי הלחימה בלבנון מאפשר לנו לקיים ערב כזה לראשונה, וכדי לעשות זאת אני צריכים אתכן ואתכם כשותפים לדרך. עזרו לנו להפוך את הערב הזה למציאות. בחרו תשורה ובואו נעשה את זה, ביחד".

לתרומות – בקישור המצורף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]