מדיניות הבידודים החדשה שתיכנס לתוקף הלילה בחצות | כל הפרטים - 0404
מדיניות הבידודים החדשה שתיכנס לתוקף הלילה בחצות | כל הפרטים דוברות בית חולים השרון

מדיניות הבידודים החדשה שתיכנס לתוקף הלילה בחצות | כל הפרטים

מדיניות הבידודים החדשה שתיכנס לתוקף הלילה בחצות. על פי התקנות החדשות, במקרה של חשיפה למאומת לנגיף הקורונה (ללא אבחנה בין הווריאנטים): יבצעו מחוסנים או מחלימים, בדיקת אנטיגן מוסדית (לא ביתית).

בקבלת תוצאה שלילית יהיו בעלי התו הירוק פטורים מבידוד. במקרה של קבלת תוצאה חיובית – יבצעו בדיקת PCR וישהו בבידוד עד לקבלת תוצאה כאשר תוצאה שלילית בבדיקה החוזרת תפטור אותם מבידוד. בקבלת תוצאה חיובית, יכנסו מחלימים או מחוסנים לבידוד למשך 10 ימים עד להחלמה באישור רופא, ובתנאי שבשלושת הימים האחרונים של תקופה זו, לא התגלו תסמינים המונעים מתן אישור החלמה.

במהלך שבעת הימים שלאחר החשיפה, ממליצים במשרד הבריאות להימנע מהימצאות במקומות הומי אדם לצרכי בילוי ופנאי, וממגע עם אוכלוסיות בסיכון גבוה.

כמו כן, מחוסן או מחלים , המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או חסר ישע שאומת לקורונה, ישהה בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת pcr שיבצע החל מהיום האחרון לבידוד של החולה בו הוא מטפל.

מי שאינם מחזיקים בתו ירוק יבצעו בדיקת PCR: בתוצאה שלילית – ישהו בבידוד למשך 14 יום מהמגע האחרון עם החולה ואפשרות לקיצור בידוד עם תוצאת בדיקה PCR שלילית ביום ה-7.

בקבלת תוצאה חיובית – יכנסו לבידוד למשך 10 ימים עד להחלמה באישור רופא, ובתנאי שבשלושת הימים האחרונים של תקופה זו, לא התגלו תסמינים המונעים מתן אישור החלמה.

כמו כן, אדם שלא חוסן או לא החלים, המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או חסר ישע שאומת לקורונה, יכנס לאחר סיום הטיפול, לבידוד, למשך 14 יום עם אפשרות לקיצור בידוד עם תוצאת בדיקה PCR שלילית ביום ה-7 .

מימון בדיקת האנטיגן במקרה של חשיפה למאומת, יהיה במימון המדינה.

המדיניות תיכנס לתוקף החל מהיום (רביעי) בחצות, בכפוף לחתימת מנכ"ל משרד הבריאות על הצו הרלוונטי ובאישור ועדת הבריאות של הכנסת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]