חבר הכנסת חשף בדיון במליאה: "אבא שלי היה אלכוהליסט, נפל חזק מאד" | צפו - 0404
צילום: ערוץ הכנסת

חבר הכנסת חשף בדיון במליאה: "אבא שלי היה אלכוהליסט, נפל חזק מאד" | צפו

חבר הכנסת סימון דוידסון מיש עתיד חשף סיפור אישי קשה במהלך דיון בכנסת במסגרת שבוע המודעות להתמודדות עם סמים ואלכוהול. דיודסון סיפר במליאה את סיפורו של אביו, שהיה רופא מפורסם ונפל לאלכוהול.

סימון דוידסון: "יש יותר מ100 אלף אלכוהוליסטים במדינת ישראל. אנשים שקופים שאנחנו לא יודעים שהם כאלה: רופאים, עורכי דין, אנשי הייטק, גם מסכנים ברחובות. אבא שלי היה כזה. אבא שלי היה רופא מרדים מאוד מפורסם באיזור מרכז הארץ, סגן מנהל בית חולים הלל יפה, אדם מכובד, עמיד, משכיל. אבא שלי נפל לאלכוהול ונפל חזק מאוד.

ההורים שלי התגרשו והייתה תקופה כזה, זה היה טריגר שגרם לו ליפול לטיפה המרה. אני זוכר לילות שהייתי צריך להגיע ולפרוץ את הבית של אבא שלי, דוקטור דוידסון, אדם שכולם מכירים אותו, ולהרים אותו מהריצפה, לשטוף אותו, לנקות אותו ולדאוג שהוא לא ישתה.

הוא היה מחביא את האלכוהול במקומות שלא תאמינו, מתחת לכיור, בתוך האסלה ואתה לא חושב שהוא שותה ואחרי שעתיים אתה מבין שהוא שוב שתה, שהוא שוב שיכור, שהוא לא יכול לעמוד על הרגליים. זה לקח שנה ושנתיים ויום אחד קיבלתי טלפון משחיינית שאימנתי ואמרה לי שקרה מקרה נוראי ואבא שלי נפל, הגיע אמבולנס ובאמבולנס הוא קיבל ספירט, שתה אותו וקיבל הרעלת קיבה נוראית והיה מאושפז.

החלטתי שאני לא ממשיך עם זה. קשרתי אותו והכנסתי אותו לגמילה למקום מדהים ברמת גן. ליויתי אותו חצי שנה, שילמתי הרבה מאוד כסף והיו בקבוצה של אבא שלי עשרה אנשים: רופאים, עורכי דין וחבר כנסת לשעבר. מתוך הקבוצה נשארו שניים. אבא שלי אחד מהאנשים שנשארו בחיים.

אני גאה בו, אני גאה שהוא 15 שנה יבש, הוא פעם בשבוע הולך לבתי ספר ומספר את סיפור חייו. לא של הומלס מהרחוב, של רופא בכיר במדינת ישראל, אדם שלא היה חסר לו כלום. הוא הולך ועוזר לאנשים, אם אני שומע על מקרים כאלה אני מקשר את אבא שלי אליהם והוא עוזר להם. זו הדרך לעזור לאנשים האלה, אלה אנשים מכובדים שלא תדעו שהם אלכוהוליסטים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]