חיים ולדר השאיר אחריו מכתב ותקף את הרבנים שדנו בטענות נגדו: "מזמין אותם לדין תורה בשמים" - 0404
חיים ולדר השאיר אחריו מכתב ותקף את הרבנים שדנו בטענות נגדו: ויקיפדיה

חיים ולדר השאיר אחריו מכתב ותקף את הרבנים שדנו בטענות נגדו: "מזמין אותם לדין תורה בשמים"

הסופר החרדי, חיים ולדר, ששם קץ לחייו הבוקר על קבר בנו בבית העלמין בפתח תקווה, בעקבות עדויות נגדו על הטרדות מיניות שביצע לכאורה, השאיר אחריו מכתב.

במכתבו טען ולדר כי הוא חף מפשע ותקף את הרבנים שאימצו את גירסת המתלוננות וקבעו כי הוא אשם בביצוע העבירות המיוחסות אליו.

במכתבו כתב ולדר: "הלכתי להזמין את יהודה סילמן ושמואל אליהו – הרבנים ששמעו את העדויות – לדין תורה בשמים. הגעתי למסקנה כי בעולם השקר אין לי סיכוי להוכיח את חפותי. אני מתמודד עם שקרים נוראיים, המכוסים באנונימיות, ללא כל אפשרות להוכיח את העובדה שאין להם שחר. הגעתי לקצה של יכולת הסבל האנושית. פגעו בי בדברים שהייתי הכי טוב בהם ושמסרתי נפשי עליהם-תמיכה והגנה על ילדים.

אני מודה לכל אלה שהאמינו בי, תבורכו! ולכל אלה שלא: גם אם ויתרתם עלי- אנא אל תוותרו על ספריי. כל שורה, כל מילה וכל אות בהם, נכתבו מתוך רצון כן להיטיב, להועיל, לשפר, לחזק, לסייע, להעניק, לבנות ולתקן עולם! מעולם לא כתבתי מבלי שקדם לכך אתון להביא טוב לעולם וליושביו. תודה לבורא עולם על משפחתי האהובה והתומכת שהיא כל עולמי. היו שלום". 

הרב שמואל אליהו, שעמד בראש בית הדין שדן בעניינו של ולדר, מסר בתגובה: "שמענו בכאב על התאבדותו של חיים ולדר. חבל שהוא בחר בדרך הזו, הצענו לו שיתקן את מה שהוא קלקל. שיבקש סליחה מהנפגעות. שישנה את דרכו. שלא יפגעו עוד נשים.

הוא היה יכול ללמד לרבים דרך תשובה. חבל שהוא בחר בדרך של התאבדות. אנו מחזקים את הנפגעות הרבות בשעה קשה זו, חייהן קודמים לחייו". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]