על חשבון משלם המיסים | המגיש הערבי בתאגיד ממשיך בדברי הבלע נגד המדינה וכוחות הביטחון - 0404
על חשבון משלם המיסים | המגיש הערבי בתאגיד ממשיך בדברי הבלע נגד המדינה וכוחות הביטחון תאגיד כאן

על חשבון משלם המיסים | המגיש הערבי בתאגיד ממשיך בדברי הבלע נגד המדינה וכוחות הביטחון

לפני כחודש החל השדרן רמי יונס לעבוד בתאגיד השידור הציבורי "כאן", כמגיש בכיר. יונס, קרא בעבר לחיילי צה"ל נאצים, והינו תומך בתנועת החרם על ישראל וקורא לצעירים ערבים למרוד במדינה. למרות הטענות והביקורות שנשמעו על המינוי, בחרו בתאגיד, שממומן כזכור מכספי משלם המיסים הישראלי, להעסיק את יונס וזאת בטענה כי מדובר באמירות בעבר.

כעת מתברר כי בחודש האחרון האיש ממשיך להפץ ברשתות החברתיות דברי בלע נגד מדינת ישראל ונגד כוחות הביטחון.

בפוסט שהעלה אחרי שנפגש עם חבר מעזה בתל אביב כתב יונס: "נפגשתי עם חבר טוב בעיר שייח מוניס בפלסטין", כאשר הוא מתכוון, כמובן, לעיר תל אביב. בדבריו, מכחיש יונס למעשה את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ומצטרף לחמאס ולאיראן ששוללות את קיומה של מדינת ישראל.

הבוקר (שני) העלה יונס פוסט ובו כתב כי "כוחות הכיבוש הרגו השנה 78 ילדים". ה"ילדים" אליהם התכוון יונס הינם נערים ערבים שהיו מעורבים בפיגועי דריסה, פיגועי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר חיילינו ולעבר אזרחים ישראלים.

אחד מאותם "ילדים" שמונה יונס הוא המחבל אמגד אבו סולטן שהשליך בקבוקי תבערה בכביש המנהרות תוך סיכון חיי הנהגים וחוסל על ידי כוחותינו. "ילד" נוסף הוא המחבל מוחמד נידאל שביצע פיגוע דריסה במחסום התאנים, פצע מאבטח וחוסל. כמו המקרים ההלו ישנם עשרות פיגועים נוספים מידי יום המבוצעים בידי "ילדים" ערבים במטרה לרצוח יהודים. מעת לעת מחוסלים המחבלים הללו בידי כוחותינו ועל כך מלין המגיש הערבי בתאגיד. 

בעקבות המשך דברי הבלע וההסתה של יונס פנה שי גליק, מנכ"ל בצלמו, לנציב קבילות הציבור בתאגיד בדרישה לפטר מיידית את רמי יונס. במכתב מפורטים שורת כללי אתיקה שרמי יונס הפר, ביניהם: פגיעה חמורה באמון הציבור בתאגיד, אי דיוק, סילוף עובדות, שימוש בשפה פוגענית ועוד.

לטענת גליק כל רגע שיונס ממשיך לעבוד בתאגיד מהווה פרס לטרור ולשונאי ישראל. שי גליק, מנכ"ל בצלמו, מסר: "רמי יונס מקומו בערוץ הטלוויזיה של חמאס ואיראן לא של ישראל. מי שמצטרף לאיראן בשלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית מקומו שם.

לא מכספי הציבור. לא ניתן לו יותר לפגוע בנו ואנחנו דורשים מהתאגיד לפטרו באופן מיידי".

צילום מסך מתוך פייסבוק

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]