בשורה לנכי צה"ל - משכורת לא תקוזז יותר מהגמלה. ח''כ כץ: "היום הוא יום חג לנכי צה"ל" - 0404
בשורה לנכי צה עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בשורה לנכי צה"ל – משכורת לא תקוזז יותר מהגמלה. ח"כ כץ: "היום הוא יום חג לנכי צה"ל"

וועדת העבודה והרווחה אישרה היום (שני) לקריאה שניה ושלישית את הוראת השעה שלא יקוזזו עוד הכנסות מעבודה, עד השכר הממוצע במשק, מגמלת הנכות של נכי צה"ל.

יוזם החוק, אופיר כ"ץ: "היום הוא יום חג לנכי צה"ל. מאבק נחוש, צודק ועקרוני של ארגון נכי צה"ל הגיע היום להישג מרשים. ממליץ לקבוע את הוראת השעה הנוכחית – לשנתיים, כדי להבטיחו עד סיום דיוני הוועדה"

לימור לוריא ראש אגף השיקום במשרד הביטחון: "מעתה יובחן בין הכנסות מעבודה לאלו שאינן מעבודה. הכנסות שאינן מעבודה – לא יובאו בחשבון. בהכנסה מעבודה, מעתה עד השכר הממוצע בחודש – גם היא לא תובא אלה בחשבון".

עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל, הדגיש כי "מבחן ההכנסה היה מבחן משפיל, וקיזוזים מפנסיה, שכר דירה, משכורת בת-הזוג, היו עוול. היום הוא יום של תיקון העוול. אייבי מוזס, מארגון נפגעי פעולות האיבה, סיפר כי 15 שנה נמשכה קביעת הנכות לו ולמשפחתו".

אפרת ריץ' עוזרת היועץ המשפטי ברשות המיסים, הסבירה כי תחולה החוק החל מעוד שנה כדי לאפשר לרשות המיסים להתארגן ארגונית וטכנולוגית לשתף את מאגר המידע שלהם עם משרד הביטחון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]