ראש עיריית מעלה אדומים: "לא לסגור באופן גורף בתי ספר. תנו לנו להחליט אילו מוסדות יסגרו בהתאם לנתונים" - 0404
ראש עיריית מעלה אדומים: טל קפלן

ראש עיריית מעלה אדומים: "לא לסגור באופן גורף בתי ספר. תנו לנו להחליט אילו מוסדות יסגרו בהתאם לנתונים"

בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים, מתנגד ללמידה מרחוק ואמר הבוקר בוועדת החינוך: "אני קורא למשרד החינוך לא לסגור באופן גורף בתי ספר. תנו לנו, ראשי הערים, להחליט אילו מוסדות חינוך יסגרו בהתאם לנתוני התחלואה. הסגרים ממש פוגעים בילדים".

כשריאל דיווח לוועדת החינוך: במעלה אדומים 666 מאומתים לקורונה, מתוכם 434 מאומתים מגיל לידה עד גיל 19. רוב החולים הם ילדים ובני נוער והמצב שלהם קל, ללא אשפוזים רפואיים. במעלה אדומים 29 גנים סגורים ו-14 גננות וסייעות מאומתות. לדברי כשריאל, בבית הספר דקל וילנאי שבו היתה התפרצות בשבוע שעבר חזרו אתמול ללמוד. כשריאל קרא לארגון המורים ולהסתדרות המורים לא לגבות מורים "מכחישי קורונה" – "כל מורה מכחיש קורונה שיישב בבית. הוא עלול להדביק ולא מהווה דוגמה טובה לבריאות הציבור. יש לנו כמה כאלה בבתי הספר שאמנם נבדקים אבל גם הם נדבקים", אמר כשריאל.

ד"ר פזית פרנקל ליבוביץ' פסיכיאטרית ילדים ומנהלת שירותי בריאות הנפש אמרה בוועדת החינוך: "אם מתבגר לא פוגש פרצופים של חברים זאת מכה ניצחת לבריאות הנפשית שלו. בכל טראומה יש שכבה שנפגעת יותר ויש שכבה שנפגעת פחות – אנחנו לא רוצים לחשוף את הילדים לאירוע טראומתי – חלק יפגעו, חלק יתקשו להתאושש וחלק ינשרו מבית הספר". מצ"ב סרטון עם דבריה.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ שרן השכל: "ראשי הרשויות עושים לילות כימים על מנת להתגבר על התחלואה ולהשאיר את מוסדות החינוך פתוחים למען בריאותם הנפשית של התלמידים. נתקנות החדשות פוגעות במאמצים שלהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]