בג"ץ יכריע מחר בעתירה נגד יוזמת ליברמן לביטול סבסוד מעונות היום לילדי אברכים - 0404
בג יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ יכריע מחר בעתירה נגד יוזמת ליברמן לביטול סבסוד מעונות היום לילדי אברכים

החלטת השר ליברמן לביטול ההכרה לזכאות סבסוד למעונות ילדי משפחות אברכים ואברכיות תוכרע מחר (שני) בבג"ץ. השופטים יכריעו אם החלטתו של ליברמן תידחה ותשונה, או תאושר ותצא לדרך ללא עיכובים נוספים.

בשבועות האחרונים מנהלות חברות פורום "תורתם אומנותן", נשות האברכים בציונות הדתית, מאבק עיקש לביטול ההחלטה כשמוקד הלחץ מופנה לחברי מפלגת ימינה ובעיקר לח"כ ניר אורבך, ח"כ עידית סילמן ואיילת שקד.

לפני כחודש וחצי דן בג"ץ בשתי עתירות שהוגשו בעקבות החלטתו של השר ליברמן לביטול הזכאות לאברכים. בדיון תהו השופטים מדוע ההחלטה התקבלה לאחר תחילת שנת הלימודים ובכזו מהירות שלא מאפשרת להורים להתארגן על חלופות.בג"ץ ביקש מהמדינה תשובה לשאלה זו.

המדינה העבירה לבית המשפט את תשובתה המפורטת על פני 70 עמודים כי אין צורך בדחיה נוספת ויש לממש את ההחלטה, ושופטי בית המשפט יודיעו על החלטתם בדיון שייערך מחר בשעה 16:00.

נעמה מושקוביץ, חברת פורום "תורתן אומנותן", מסרה לקראת החלטת בג"ץ מחר: "משפחות רבות קרסו תחת העול הכלכלי בגלל ההחלטה הנמהרת וחסרת הרגישות של השר ליברמן. המינימום הנדרש היה לאפשר להורים להתארגן מראש על החלטה שכזו.

יש הורים שסידרו לעצמם את ימי הלימודים מול העבודה ובנו על כך שהילדים יהיו במעון, אליו התכוננו עם סכום מסוים, ופתאום משום מקום הנחיתו עליהם את הבשורה שממחר בבוקר אין יותר סבסוד והם עוברים לשלם סכום מלא. קיווינו לסיוע מהדרג הפוליטי אבל דבר טרם קרה. אנחנו מקוות שמחר בג"ץ יפעיל את השכל הישר שלא כולם בממשלה מצטיינים בו, ויבטל את ההחלטה הרעה הזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]