השגריר ארדן פנה לאו״ם: ״מתנגדים לכל פעילות לבנונית שאיננה בהסכמתנו״ - 0404
השגריר ארדן פנה לאו״ם: ״מתנגדים לכל פעילות לבנונית שאיננה בהסכמתנו״

השגריר ארדן פנה לאו״ם: ״מתנגדים לכל פעילות לבנונית שאיננה בהסכמתנו״

במהלך סוף השבוע פנה שגריר ישראל באו״ם גלעד ארדן, למזכ״ל האו״ם, זאת לאחר שממשלת לבנון פרסמה מכרז המזמין חברות בינלאומיות להתמודד על קידוח בשטח הימי הריבוני של ישראל.

מכתב זה מצטרף לשורת פניות שהעביר השגריר ארדן למזכ״ל בנושא בחודשים האחרונים, לאחר שממשלת לבנון ניסתה פעם אחר פעם לבצע צעדים חד צדדיים בשטחים הימיים המדוברים, זאת בעוד מתקיים משא ומתן בחסות ארה״ב להסדרת הגבול הימי.

ארדן בפנייתו: ״ממשלת ישראל מביעה את התנגדותה הרשמית לכל פעילות לבנונית שאינה בהסכמתנו. ישראל מתנגדת לכל פעילות כלכלית בלתי מורשית של לבנון באזור הימי המדובר, לרבות, בין היתר, מתן זכויות על ידי לבנון לצד שלישי כלשהו, קידוח, או חיפוש משאבי טבע באזורים ימיים שבהם ישראל תובעת זכויות ריבוניות או סמכות שיפוט.

ישראל קוראת לממשלת לבנון למשוך מכרז זה לאלתר ולהימנע מכל צעד שיקדם כל פעילות שאינה מוסכמת באזורים ימיים בריבונות ישראלית. ישראל חוזרת על קריאתה לכל הצדדים השלישיים הרלוונטיים לכבד את עמדתה של ישראל ולהימנע מהשתתפות או קידום של כל פעולה העלולה לסכן את זכויותיה של ישראל, וכן להימנע מכל מעורבות אחרת בפעילות כלכלית שאינה בהסכמה באזורים ימיים ישראלים. כל פעילות כזו מעמידה את המשתתפים בה בפני אחריות משמעותית״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]