מאות תמונות וסרטונים אינטימיים: כתב אישום הוגש נגד הקצין שצילם חיילות - 0404
מאות תמונות וסרטונים אינטימיים: כתב אישום הוגש נגד הקצין שצילם חיילות ויקיפדיה

מאות תמונות וסרטונים אינטימיים: כתב אישום הוגש נגד הקצין שצילם חיילות

התביעה הצבאית הגישה היום (רביעי) לבית הדין הצבאי המיוחד כתב אישום בעניינו של סא״ל דן שרוני החשוד בצילום חיילות במשך שנים ארוכות, באמצעות מצלמה נסתרת שהתקין במקלחות הנשים.

עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינו. לבקשת ההגנה, האריך בית הדין המיוחד מעצרו של הקצין, בשלב זה, עד ל-4.1.22. 

לשרוני יוחסו עשרות פרטי אישום של פגיעה בפרטיות ועשרות פרטי אישום של מעשה מגונה. לשרוני יוחסו שלושה פרטי אישום של חדירה לחומר מחשב, פרט אישום של הפרעה לשוטר צבאי ופרט אישום של התנהגות שאינה הולמת.

ישנן 49 נפגעות ונפגעי עבירה בתיק, מתוכן 40 משרתות ומשרתים ו-9 אזרחיות ואזרחים (מתוך נפגעי העבירה ישנם מספר חיילים ואזרחים, אשר תועדו במצבים אינטימיים יחד עם בנות זוגן).

ברשותו של הקצין נמצאו מאות תמונות וסרטונים אינטימיים אותם שמר באמצעי אחסון ניידים. במקביל להליך הפלילי, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף מישל ינקו, הדיח את הקצין לפני כשלושה שבועות מתפקידו.

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל רואה בחומרה את מעשי הקצין, ככל פגיעה אחרת על רקע מיני, וימשיך לפעול למיגור התופעה משורותיו, תוך לווי נפגעי ונפגעות העבירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]