ח״כ אורבך ביקש היתר לביתו הלא חוקי. התנגדות הוגשה והעירייה ביקשה חוות דעת משפטית - 0404
ח״כ אורבך ביקש היתר לביתו הלא חוקי. התנגדות הוגשה והעירייה ביקשה חוות דעת משפטית פלאש 90

ח״כ אורבך ביקש היתר לביתו הלא חוקי. התנגדות הוגשה והעירייה ביקשה חוות דעת משפטית

ח״כ ניר אורבך פועל מאחורי הקלעים להשיג היתר לביתו הלא חוקי בפתח תקווה.

כזכור, בחדשות 0404 פורסם לראשונה כי בביתו של אורבך בוצעו עבירות בנייה שונות, הבית לא קיבל היתר, אך אורבך צפצף על החוק ונכנס לגור בו ללא טופס 4.

על פי החוק בישראל, מדובר בעבירה פלילית ולמרות שהנושא נחשף בחדשות 0404, אורבך ממשיך בביצוע העבירה. היועמ״ש מנדלבליט לא עשה דבר בעניין וגם הוא מעלים עין – דבר שלא היה עושה מול ח״כ מגוש הימין.

לאחרונה, הגיש הפעיל יואב פרנק התנגדות לבקשת אורבך לקבל היתר. בין השאר בגלל עבירות הבנייה בנכס – עבירות שעל דומות להן לא קיבל אף אדם במדינה היתר וכן עקב העובדה שמועד בקשת ההיתר המקורית של אורבך עבר ולא ניתן להגיש חדש.

בנתייים, לחדשות 0404 נודע שעקב פנייתנו לעירייה לברר את עניין ההיתר וההתנגדות שהוגשה, ביקשו בעירייה לקבל חוות דעת משפטית בטרם יינתן ההיתר. האם מדובר בתרגיל משפטי וכיסוי של העירייה על מהלך שייתן היתר לאורבך? בימים הקרובים נדע.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״הטענות יבחנו ע"י מנהל ההנדסה והלשכה המשפטית בעירייה בהתייחס לשלב התכנוני בו מצוי הליך בקשת ההיתר של משפחת אורבך. יודגש כי הבדיקה ביחס לחשדות לכאורה על ביצוע עבירות הבניה נמצאות בבדיקת של מחלקת התביעות בעירייה אל מול פרקליטות המדינה נוכח היותו חבר כנסת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]