הרב שמואל אליהו בכנס הרכזים הראשון של תנועת הקו האדום: "זה מאבק על הזהות היהודית של המדינה" - 0404
הרב שמואל אליהו בכנס הרכזים הראשון של תנועת הקו האדום:

הרב שמואל אליהו בכנס הרכזים הראשון של תנועת הקו האדום: "זה מאבק על הזהות היהודית של המדינה"

המאבק על צביונה היהודי של המדינה עולה מדרגה. לאחר העצרת הגדולה, שהתקיימה בשבוע שעבר במרכז הבימה בתל-אביב, התקיים אמש (שלישי), באולם בית כנסת "היכל יעקב", כנס הרכזים הראשון של תנועת הקו האדום. התנועה עוסקת במאבק על צביונה היהודי של מדינת ישראל.

בין המשתתפים: רבה של צפת, מבכירי רבני הציונות הדתית, הרב שמואל אליהו; יו"ר המכון לאסטרטגיה חינוכית יהודית, הרב אהרון אגל טל; ראש מטה מחאת הקו האדום, יואל שילה; מנכ"ל ליבה, אורן הניג; פעיל הימין, יגאל ברבי, ופעילים נוספים.

הרב שמואל אליהו: "המאבק על הזהות היהודית של המדינה אינו מאבק חדש, ברוך ה' בכל הדורות הצלחנו בסוף להתגבר. כשהעם חזק אף אחד לא יכול עליו".

יואל שילה ממייסדי הקו האדום אמר: "פה יושבים גנרלים, רכזים, את התעוררות להפגנה בבימה יצרנו 5 אנשים, אנחנו מגדילים את החבורה פי 10, הצעד הבא יהיה גדול פי 10".

יו"ר המכון לאסטרטגיה חינוכית יהודית, הרב אהרון אגל טל הוסיף ואמר: "הרבה זמן לא הרגשנו את האווירה הזאת של ההתמסרות, הנכונות לצאת למען העם, למען המולדת, למען התורה".

מנכ"ל ליבה, אורן הניג אמר: "המלחמה בוודאי בנשמה של הזהות של המדינה. אבל צריך לדעת שאין משילות לממשלה בשום דבר".

פעיל הימין, יגאל ברבי אמר: "אתם צריכים אותנו הציבור המסורתי. אנחנו בסכנה כרגע ואתם חייבים לעזור לנו. מה שקורה זה שאחרי 2,000 שנות גלות, אנחנו בסוף מתבוללים בתוך הארץ שלנו. זה ללחוץ על הברקס ולהגיד: אנחנו רוצים מדינה יהודית".

אריאל הורביץ, חברו של יהודה דימנטנמן, שנרצח בפיגוע הקשה השבוע, דיבר גם הוא ואמר: "עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל, זה דברים שהם לא מנותקים אחד מהשני. ועל זה קמה הישיבה בחומש. היינו מצפים מממשלת ישראל, שיהיה להם טיפת גאווה יהודית. ברגע של הפיגוע סגרו את הישיבה בחומש. אין כניסה יותר לרכבים, אין בנייה וזה יומיים אחרי שרצחו יהודי. הרסו שם דברים שבנו אותם בעקבות הרצח, אפס רגישות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]