הפקרות ביטחונית | מג"ב השעה רבש"ץ בענתות – היישוב נותר ללא אבטחה - 0404
הפקרות ביטחונית | מג אלה בס

הפקרות ביטחונית | מג"ב השעה רבש"ץ בענתות – היישוב נותר ללא אבטחה

מג"ב השעה לפני כ-10 ימים את רבש"ץ היישוב ענתות בבנימין ליד ירושלים, עד להשלמת חקירתו במשטרה על אירוע בו השתמש בנשק במסגרת חיכוך עם ערבים במהלך תפקידו. ממטה בנימין נמסר כי, השעיית הרבש"ץ נעשתה באופן חד צדדי בלי להודיע למועצה האזורית או ליישוב וכנראה אפילו לא לצבא. מג"ב לא דאג לכל חלופה אחרת והשאיר את היישוב בו גרות 450 משפחות חשוף לאיומים ביטחוניים.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "לא ייתכן שדווקא מי שאמון על ביטחון התושבים מפקיר אותם כך בצורה רשלנית. ההתנהלות הנוכחית אינה מקובלת בשום אמת מידה. לוקחים רבש"ץ מיישוב כאילו אין משמעות לנוכחות שלו, וכאילו אין איומים ביטחוניים באיזור מדי יום. אנחנו דורשים לתקן את המצב לאלתר ולספק לענתות בטחון בסיסי".

גנץ הוסיף: "הבסיס לכשל החמור הזה הוא העובדה כי לפני כ-13 שנה עברה האחריות הביטחונית ביישובים שהוגדרו כעוטף ירושלים לידי מג"ב והוצאו מאחריות צה"ל. הדבר הזה פשוט לא עובד ויוצר תקלות ביטחוניות בשטח. מג"ב מצוין במשימות השוטפות שלו. אחריות לאבטחה יישובית היא לא אחת מהן. כבר בממשלה הקודמת שוחחתי עם המל"ל והתרעתי מפער חמור שעלול לעלות בחיי אדם".

דובב פאר, יו"ר ועדת הביטחון של ענתות: "ההחלטה החמורה של מג"ב השאירה אותנו, אלפי תושבי היישוב ענתות בלי אבטחה בסיסית. יש כאן ילדים, נשים ומבוגרים שצריכים הגנה ביטחונית לפי הכללים שקבעה מערכת הביטחון. מפלס הדאגה ביישוב עלה מאד בימים האחרונים. כאיש העוסק בביטחון אני יכול לומר שהיישוב כיום פרוץ ולא בטוח. אם חלילה יקרה משהו ומישהו ישלם בחייו, יזכרו לטפל בכשל. מוטב שיטפלו בו עכשיו".

ממג"ב נמסר לחדשות 0404: "במסגרת חקירה מתנהלת בעניין הרבש"ץ, הוחלט לקחת את נשקו שכן נעשה בו שימוש שלא על-פי הנהלים. בנוסף הוחלט בשלב זה להשהותו עד סיום ההליך החקירתי וקבלת החלטה בעניינו. עד לקבלת החלטה סופית, נכון לעת זו סגן הרבש"ץ ממלא את מקומו ומבצע את הפעילות הביטחונית הנדרשת יחד עם כוחות משמר הגבול בגזרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]