הותר לפרסום: נעצרו 3 רוקחים ועוכבה רופאה בחשד כי נתנו תרופות אונקולוגיות פגות תוקף לחולים - 0404
הותר לפרסום: נעצרו 3 רוקחים ועוכבה רופאה בחשד כי נתנו תרופות אונקולוגיות פגות תוקף לחולים אביר סולטן, פלאש 90

הותר לפרסום: נעצרו 3 רוקחים ועוכבה רופאה בחשד כי נתנו תרופות אונקולוגיות פגות תוקף לחולים

ראשיתה של החקירה בתלונות שהוגשו ע"י משרד הבריאות ועובד המקום לפני כשנתיים, שעניינם חשד למתן תרופות אונקולוגיות פגות תוקף שתוקפן הוארך, לחולים אונקולוגים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. העבירות נמשכו לאורך מספר שנים.

המשטרה, באמצעות יחידת ההונאה של מחוז חוף יחד עם משרד הבריאות ורשות המסים פתחו בחקירה מאומצת ומורכבת לשם איסוף ראיות והגעה לחקר האמת.

מהחקירה עלה חשד, כי זויפו התאריכים ומספרי האצוות של תרופות שהועברו לצוותים הרפואיים וכן בוצעו פעולות נוספות בתרופות פגות תוקף, זאת בכדי להסתיר את התיישנותן ועל מנת לרמות את תאריכי התפוקה.

אתמול בשעות הבוקר עצרו חוקרי מפלג ההונאה במחוז חוף יחד עם יחידת האכיפה במשרד הבריאות ופקיד שומה חקירות חיפה והצפון שני רוקחים תושבי שפרעם) ועיכבו לחקירה רופאה תושבת קריית ביאליק המועסקים בבית החולים רמב"ם. בנוסף עצרו חשוד נוסף, בעל בית מרקחת פרטי, בחשד לעבירות על חוק הרוקחות, זיוף, טיפול רשלני בתרופות, קבלת דבר במרמה, השמטת הכנסות וניהול ספרי חשבונות כוזבים במזיד ובכוונה להתחמק ממס ועוד.

בחיפושים שנערכו בבתי המרקחת ובביתו של הבעלים נתפסו ספרי חשבונות ומסמכים הקושרים את החשודים לעבירות המס.

לבקשת המשטרה, הוארך מעצרם של החשודים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]