אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד, לבנט: "קיבלתי בהלם את ההודעה - הסירו את המצור ועצרו את ההרס!" - 0404
אלמנתו של יהודה דימנטמן הי יונתן סינדל, פלאש 90

אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד, לבנט: "קיבלתי בהלם את ההודעה – הסירו את המצור ועצרו את ההרס!"

בעקבות ההרס ביישוב חומש, שולחת אתיה דימנטמן, אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח בשבוע שעבר בדרכו מחומש לשבי שומרון, מכתב לנפתלי בנט בדרישה לעצור את ההרס ביישוב "אל תשלימו את מה שעשו המחבלים – אל תהרסו את מה שבנינו בחומש!" כותבת אתיה בראש המכתב.

"קיבלתי בהלם ובחרדה הודעה מחבריי בחומש שאתם מתכוונים להרוס ולגדוע את הישיבה בחומש" כותבת האלמנה לבנט, "במקום להעלות זיכרונות ולהתאבל על לכתו והירצחו של בעלי, יהודה, אני נאלצת לעצור את הכל ולכתוב לכם- אל תשלימו את מה שהרוצחים התחילו. הרס של הישיבה בחומש, על בתי האברכים, מגורי הבחורים ובית המדרש התוסס יהיה עבורי פגיעה נוספת וכואבת על הרצח של בעלי".

בהמשך המכתב מספרת אתיה על החיים שלה לצד הקשר לחומש. לדבריה, "בשנים האחרונות חיינו שזורים בחומש. בחרדה לשלומו של יהודה ובשמחה גדולה שזכינו להיות חלק מחבורה אידיאליסטית שמתעקשת לבנות את הארץ. תלמידי ואברכי חומש מוסרים את נפשם על המקום כבר 15 שנים, בהתמדה, יום ולילה, בחורף, בגשם ובחום, מתוך קשר אמתי לארץ ישראל. את זה רצו הרוצחים לגדוע ולעצור!".

אני מתחננת אליכם, אל תשלימו את המעשה שלהם. אל תהרגו את מפעל החיים שלי, של יהודה ושל חברינו בחומש! הסירו את המצור ועצרו את ההרס!" הוסיפה אלמנתו של יהודה כשהיא חותמת את שמה ואת שמו של בנם הקטן דוד.

כזכור אתמול הגיעו כוחות גדולים של משטרה על מנת להרוס מספר מבנים ביישוב חומש. המבנים הוקמו כחלק מפיתוח ההתיישבות במקום לאחר הרצח ביום חמישי שעבר בו נורה יהודה דימנטמן הי"ד בעת שחזר לביתו בשבי שומרון לאחר לימוד בישיבת חומש.

בישיבת חומש הגיבו בחריפות לפינוי ואמרו כי "הצוואה של יהודה דימנטמן הי"ד הייתה להמשיך את לימוד התורה בחומש, ואילו בעוד דמו של יהודה עוד לא נספג באדמה, כבר נשלחים כוחות הביטחון במטרה להרוס את המקום ואת המבנים שהוקמו לזכרו. ההרס של המבנים הוא פרס לטרור, וארבעת המחבלים שנתפסו הבוקר יכולים לשכב בשקט בכלא הישראלי כשהם יודעים שאת ההרס שהם לא הצליחו לעשות, עושה ממשלת ישראל. עצרו את ההרס, אשרו את הישיבה ותעזרו לנו להחזיר את החיים לחומש" הוסיפו בישיבה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]