הוראות הפתיחה באש שונו: כוחותינו יורשו לירות במיידי אבנים ובקת"בים כל עוד נשמר קשר עין - 0404
הוראות הפתיחה באש שונו: כוחותינו יורשו לירות במיידי אבנים ובקת תקשורת ערבית

הוראות הפתיחה באש שונו: כוחותינו יורשו לירות במיידי אבנים ובקת"בים כל עוד נשמר קשר עין

בצה"ל החליטו לאחרונה על שינוי הוראות פתיחה באש כך שיתאפשר ללוחמינו לירות במחבלים שהשליכו אבנים ובקבוקי תבערה ביו"ש, גם לאחר השלכת האבן או בקבוק התבערה וכל עוד נשמר קשר עין, כך דיווח הערב רועי שרון בכאן 11.

על פי ההוראות עד כה נאסר על לוחמים לירות במשליכי בקבוקי תבערה ואבנים אלא בזמן ההשלכה עצמה, מה שפגע במבצעיות וסיכן חיי לוחמים שהיו צריכים להתלבט בזמן אמת אם הם בסכנה או לא.

ח"כ בן גביר: "‏חבל שבצה"ל נזכרו לשנות את הוראות הפתיחה באש רק אחרי פיגועי טרור ובמחיר חיי אדם. אני מצפה שאכן הוראות הפתיחה באש ייושמו בשטח וכל מיידה שמסכן חיים ידע שאחרי זריקת אבן על יהודי, הוא יקבל כדור בראש".

ח"כ אבי מעוז: "מברך את הרמטכ"ל על החלטתו להתיר את ידי חיילינו על מנת שיוכלו לחסל את האוייב. את הטרור צריך להרתיע, את הטרור צריך להכריע, ובשביל להכריע את הטרור, צריכים להיות נחושים, ומלאי אמונה בצדקת דרכנו".

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו: "אנו מברכים על השינוי הקריטי בהוראות הפתיחה באש, לאחר יותר מעשור בו קשרו לחיילי צה"ל את הידיים. כעת חיילים יוכלו לירות במיידי אבנים על אף שהם נמלטים – כל עוד הם נמצאים בשטח. מדובר בשינוי מבורך שיסייע לכוחות לעצור את ההשתוללות המטורפת של זריקות אבנים אשר פשתה בשטח בחודשים האחרונים. אנו מקווים כי לא מדובר בהוראות שייזרקו לחלל האוויר ולאחר מכן יסורסו בתדריכים המבצעיים וכן שחיילי צה"ל יזכו לגיבוי אמיתי לאורך כל הדרך לא רק ממפקדיהם אלא גם ממערך הפצ"ר".

מארגון תורת לחימה, נמסר: "מדובר בתיקון מבורך בהובלת מפקד אוגדת איו"ש תא"ל אבי בלוט על פיו יש לפתוח באש על מחבלים ערבים זורקי אבנים או בקת"בים. חיילים שקיבלו תדריך זה הביעו שביעות רצון. אנו מצפים לראות ביצוע, שינוי בשטח ומחבלים מחוסלים, ולא היסוס ודרישה לאישור ממפקד האוגדה עצמו לפני ירי במחבלים ערבים זורקי אבנים כפי שקרה בחודש האחרון במקביל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]