ברוך דיין האמת | הלך לעולמו הרב אליעזר ולדמן - ממייסדי היישוב היהודי בחברון וקריית ארבע - 0404
ברוך דיין האמת | הלך לעולמו הרב אליעזר ולדמן – ממייסדי היישוב היהודי בחברון וקריית ארבע יונתן סינדל, פלאש 90

ברוך דיין האמת | הלך לעולמו הרב אליעזר ולדמן – ממייסדי היישוב היהודי בחברון וקריית ארבע

ראש ישיבת ניר בקריית ארבע, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, הלך הלילה (ראשון) לעולמו בגיל 84.

הרב ולדמן חידש את ההתיישבות היהודית בעיר האבות וייסד את ישיבת ההסדר "ניר", ולדמן פעל כל חייו במסירות נפש למען עם ישראל תורת ישראל וארץ ישראל, הן כחבר כנסת והן כראש ישיבה. ההלוויה תצא היום מישיבת ניר בקרית ארבע ב-12:30 לבית העלמין העתיק בחברון.

ח"כ אורית סטרוק: "הרב חינך את תלמידיו לאהבת ארץ ישראל, הדביק אותם באש האהבה לארץ ורבים מהם היו למובילי ההתיישבות בחברון, בהר חברון, ובארץ ישראל כולה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "מבכה עם כל בית ישראל את עלייתו השמימה של ראש ישיבת ניר וממחדשי הישוב היהודי בחברון הרב אליעזר ולדמן זצ"ל. תלמיד חכם מאיר פנים, מגדולי תלמידי הרצי"ה ומעבירי תורת הרב זצ"ל בנאמנות עשרות בשנים. תנחומים לאלפי אלפי התלמידים ולמשפחה היקרה. בהמשך בניין התורה בארץ ננוחם".

הרב הלל הורוביץ, יו"ר מועצת חברון: "ההתיישבות בחברון מבכה מרה בכי תמרורים על הסתלקותו ועלייתו לגנזי מרומים של מורנו ורבנו הגדול הרב אליעזר ולדמן זצ"ל. הרב זצ"ל היה עמוד האש והתורה לפני המחנה של מפעל ההתיישבות בעיר האבות חברון, ובכל מרחבי יהודה ושומרון, מאז חזרתנו לחבלי ארץ האבות לאחר מלחמת ששת הימים ועד היום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]