בהשתתפות רבנים בכירים | מחשש לפינוי והרס: משמרת רבנים תתקיים בגבעות ביו"ש - 0404
בהשתתפות רבנים בכירים | מחשש לפינוי והרס: משמרת רבנים תתקיים בגבעות ביו

בהשתתפות רבנים בכירים | מחשש לפינוי והרס: משמרת רבנים תתקיים בגבעות ביו"ש

על רקע דברי ההסתה של השר לביטחון פנים עומר בר לב כנגד המתיישבים ובעקבות מידע שהגיע לתושבים, לפיו בכוונת מערכת הביטחון לבצע הרס נוסף בהתיישבות בימים הקרובים, הצהירו הבוקר (רביעי) שורת רבנים מהציונות הדתית ומיישובי יהודה ושומרון, כי בכוונתם לקיים "משמרת רבנים" בגבעות, במטרה למנוע את ההרס הצפוי.

את המשמרת בגבעות יזמו הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון, הרב שלמה אבינר, הרב אריאל בראלי ורבנים נוספים, לאור מסעות ההרס האחרונים בגבעות יהודה ושומרון, ובעקבות החשש מהרס נוסף בימים הקרובים.

בנוסף, קראו הרבנים לציבור להצטרף למשמרת ולהגיע אף הוא לשטח, לתמוך ולהצטרף למחאה.

הרב אליקים לבנון מסר: "עלינו להגיע כולנו כאיש אחד בלב אחד, להיאחז לבנות ולהיבנות בארצנו. אנו קוראים לממשלת ישראל ולכוחות הביטחון: תנו ידכם לבנות, ולא להרוס! היו שותפים עמנו בבניה ותזכו להיות ממקרבי הגאולה השלמה".

הודעת הרבנים מגיעה על רקע דבריו האחרונים של השר לביטחון פנים, עומר בר לב, שהאשים אמש את המתיישבים ונוער הגבעות באלימות, והודיע יחד עם שר הביטחון בני גנץ על כוונתם להפנות מאות תקנים נוספים למשטרת מחוז ש"י שיועברו מיחידות הצבא לשירות המשטרה בהליך הכשרה מזורז, ויופנו לטיפול במתיישבים.

נזכיר, כי חשש ההרס מגיע שלושה שבועות בלבד לאחר מסע הרס גדול שהתרחש בגבעות בנימין, בו נהרסו בתיהם של 4 משפחות בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון, וכן 2 בתי כנסת ששימשו את תושבי המקום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]