הליכוד על החוק להגבלת גולשים ברשתות החברתיות: "נועד לסתום פיות ולשלוט בשיח הפוליטי" - 0404
הליכוד על החוק להגבלת גולשים ברשתות החברתיות:

הליכוד על החוק להגבלת גולשים ברשתות החברתיות: "נועד לסתום פיות ולשלוט בשיח הפוליטי"

בליכוד תקפו בחריפות את החוק שמקדמת הממשלה להגבלת משתמשים ברשתות החברתיות וקבעו כי מדובר בחוק פשיסטי שנועד לסתום פיות ולשלוט בשיח הפוליטי בישראל.

הליכוד: "שתפו מהר לפני שיחסמו אתכם! תקדים עולמי חמור נגד הדמוקרטיה. ממשלת בנט-לפיד-עבאס עומדת להיות הממשלה הראשונה בעולם הדמוקרטי שתחוקק חוקים פשיסטיים להגבלת חופש הביטוי ברשתות החברתיות ולהתערבות בוטה בזכות לפרטיות של אזרחי המדינה.

היא מתכוונת להעביר חוק שערוייתיתי ותקדימי שמאפשר למדינה להתערב בתכנים של הויכוח הציבורי ברשתות החברתיות. חוק זה נועד לסתום פיות, לחסום ביקורת של אזרחים נגד הממשלה ולשלוט בשיח הפוליטי ברשתות החברתיות.

היום יצא המרצע מן השק. בניסיון להצדיק את החוק להגבלת הרשתות החברתיות אמר סגן שר החינוך מאיר יצחק הלוי שקיימים ניסיונות ישירים ובוטים לשנות את דעתם של מקבלי ההחלטות, כולל שלו, דרך הרשתות החברתיות.

שומו שמיים! אזרחים מביעים ברשתות החברתיות דעות מנוגדת לאלה של הממשלה. הרי בדיוק בשביל זה יש דמוקרטיה! ואת זה רוצה הממשלה להגביל. זהו עוד חוק אנטי דמוקרטי מדהים שמצטרף לשורה של חוקים נוסח איראן שהממשלה מעבירה, כגון החוק שמאפשר למשטרה להכנס לבתי אזרחים ללא צו, ולבצע בהם חיפוש.

כעת זה נמשך בחוק הבלתי יאומן לשלילת חופש הביטוי והשתקת הביקורת הציבורית ברשתות החברתיות. לאן נעלמו כל אבירי שלטון החוק והדמוקרטיה, מגיני חופש הביטוי וזכויות הפרט? איפה הם?

באופן מביש הם ממלאים פיהם מים. גרוע מזה, רבים מהם נותנים גיבוי לחוקים הדיקטטוריים האלה באמצעות ערוצי התעמולה, שמצטרפים גם הם לרמיסת כל תחרות למונופול הדעות בתקשורת המגוייסת שלהם. מיום ליום מתברר שממשלת בנט-לפיד-עבאס, שזוכה לאפס תמיכה ציבורית, פועלת לבטל את הדמוקרטיה הישראלית.

על כולנו להיאבק בחוקים הדיקטטוריים האלה ולהוקיע אותם מעל כל במה. איראן זה כאן. ארדואן זה כאן". (בתמונה: דף הליכוד ברשת החברתית מייקי)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]ail.com