חובת בידוד למחוסנים ומחלימים השבים מחו"ל הוארכה עד 22 לחודש - 0404
חובת בידוד למחוסנים ומחלימים השבים מחו 0404

חובת בידוד למחוסנים ומחלימים השבים מחו"ל הוארכה עד 22 לחודש

ועדת הבריאות האריכה היום את התקנות המחייבות מחוסנים או מחלימים לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל ולאחריה להיכנס לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא. התקנות אושר פה אחד בוועדה עד לתאריך י"טבת תשפ"ב – 22 דצמבר 21.

ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, אמרה בדיון: "נכון להיום, נמצאו עד כה 67 מרוצפים לווארינט האומיקרון, וקיימים 159 בחשד גבוה. אנחנו מצליחים להגיע לרוב המגעים וקיימת שליטה על המצב הנוכחי.

קצב התחלואה במערב אירופה, בריטניה ודנמרק עברו את רף המרוצפים לאומיקרון, ויש לא מעט מדינות שמצבם לא ידוע עקב חוסר דיווח והעדר בדיקות. ההצדקה להחמרת מגבלות הבידוד מבוססת על מס' נתונים. האחד, נתח משמעותי מהמרוצפים הם אנשים שמוגדרים מחוסנים חיסון שלישי ומחלימים. אנחנו מבחינים בהידבקות גבוהה יותר באוכלוסיות אלה מזן הדלתא. וכן ישנה ירידה בהגנה – בוצעו מס' מבחנים מעבדתיים המראים את פוטנציאל ירידת יעילות החיסונים.

חשוב לומר שהם עדיין מגנים מהידבקות קשה. אמנם עדיין לא קיימים מקרים של תחלואה קשה אך יש לזכור שזה זן מדבק מאוד ושיש עדיין 3 מיליון תושבים שאינם מחוסנים. המטרות הן לצמצם כניסה ולהשלים את תהליך ההתחסנות". גנס ציינה בדיון כי כרגע לא רואים התכנות לחיסון רביעי באופן מידי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]