הורי תלמידים זועמים: המנהלת אירגנה הרצאות של ״פורום משפחות שכולות״ הכולל מחבלים שחוסלו - 0404
הורי תלמידים זועמים: המנהלת אירגנה הרצאות של ״פורום משפחות שכולות״ הכולל מחבלים שחוסלו

הורי תלמידים זועמים: המנהלת אירגנה הרצאות של ״פורום משפחות שכולות״ הכולל מחבלים שחוסלו

מנהלת בית ספר "בית חינוך חוף השרון" מקדמת אג'נדות שמאל קיצוניות אישיות על ראשם של תלמידים בכיתות הגבוהות בבית ספרה – כך טוענים הורים לתלמידים בבית הספר.

ב"בית חינוך חוף השרון" הודיעו לתלמידים ולהורים כי בתאריך 16 בדצמבר יגיעו לבית הספר במשך יומיים אנשי "פורום משפחות שכולות" – אשר מאגד בתוכו משפחות ליהודים וערבים בטענה של אחווה ודיאלוג. בעיון קצר בדף האינטרנט של ה"פורום" המדובר, ניתן לראות כי חייל צה"ל הופך מיידית ל"כובש" ופעילות כוחותינו היא "כיבוש" ואלה המינוחים בהם ישתמשו חברי הפורום בהרצאותיהם מול תלמידים, אשר שנת השירות שלהם קרבה, וכל זאת על מנת להשפיע עליהם.

"מפגש בלתי אמצעי" – צילום מסך מתוך דף הפורום משפחות שכולות

בבית הספר כמובן שלא טרחו לציין זאת מול ההורים וכתבו: "מפגשי הדיאלוג מהווים את פעילותו המרכזית של הפורום, ובמהלכם מתנהל מפגש עם קבוצות של בני-נוער או מבוגרים יותר, אותו מנחים שני חברי פורום, ישראלי ופלסטיני. במהלך המפגש כל אחד מהמנחים מספר את סיפורו האישי, הכולל את סיפור האבדן של בן/ת משפחה. כל בן משפחה פלסטינאי שמגיע לפעילות עובר את אישור צה"ל והשב"כ. מכאן שאינם עוסקים בטרור ויש להם את אישור המדינה לשהות כאן, זאת הזדמנות להכיר נקודת מבט אחרת אודות הסכסוך הישראלי/פלסטיני והדרכים להתמודדות אתו, כזאת שאינה מתווכת על-ידי התקשורת ומערכות השלטון. הפגנה ומחאה היא חלק בלתי נפרד וחשוב באורך חיים דמוקרטי. אין לנו התנגדות להפגנות שיקבלו את האישורים הנדרשים כחוק".

"צבא הכיבוש הישראלי" – צילום מסך מתוך דף הפורום משפחות שכולות

מנהלת בית הספר והארגון מתחמקים לטענת ההורים, בטיעונים שונים, למסור את שמות של חברי הפאנל אשר יגיעו לבית הספר. 

הורים לתלמידי כיתות י"ב בבית הספר פנו לחדשות 0404 וסיפרו: "אנחנו לא מסכימים ולא ניתן לזה לקרות. יש גבול. לא ניתן שאנשים שמציגים את צה"ל ככובש ואת מתיהם כקדושים מעונים, יעמדו מול מיטב בנינו שעתידים להתגייס בקרוב. הדבר הנורא הזה מתקיים כבר 8 שנים בבית הספר הזה באין מפריע ותחת האף של כולם. השנה זה לא יקרה".

"אנחנו מבקשים ממנה שתתן לנו את שמות האנשים שיגיעו לדבר עם הילדים שלנו והיא אומרת שהפורום לא מעביר. היא שלחה מכתב להורים שאומר שאם נרצה להפגין זה זכותנו ושמדובר ביצירת דיאלוג ודו שיח בין העמים למרות הסכסוך המתמשך. אנחנו כולנו מבינים מהי מכבסת מילים, מחר הילדים שלנו יעלו על מדים ויצאו להגן על על המדינה ואף אחד לא ייתן להם בראש על זה. ברור לנו שהיא מקדמת את האג'נדה הפרטית שלה ואין לנו בעיה שתעשה את זה בביתה, אך לא מול ילדינו" – מסרו ההורים ל-0404. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]