נתניהו: "הממשלה הזאת דואגת רק לעצמה, לג׳ובים - זאת לא ממשלה זאת חברת השמה" - 0404
נתניהו: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו: "הממשלה הזאת דואגת רק לעצמה, לג׳ובים – זאת לא ממשלה זאת חברת השמה"

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, נשא דברים בפתח ישיבת סיעת הליכוד.

נתניהו: "יש לנו הרבה ביקורת על הממשלה הזאת שמפקירה את העצמאיים והעסקים בניגוד אלינו. הממשלה הזאת דואגת רק לעצמה, לג׳ובים. לפיד לגיסתו בקק״ל, תמר זנדברג לג׳וב לבן זוגה, לגדעון סער יש יותר ג׳ובים ממנדטים. זאת לא ממשלה זאת חברת השמה.

כל זה מתגמד מול המחדל הענק שלהם, מול הדבר החשוב ביותר שיקבע את גורלנו, וזה הגרעין האיראני. ראיתי את הדיווח של הניו יורק טיימס לפיו ישראל מעדכנת את ארה״ב ביחס לפעולותיה ותוכניותיה מול איראן. אם זה נכון – זאת טעות חמורה.

זה לא סוד שהממשלה הנוכחי מתנגד לתקיפה נגד איראן. לכן ההתחייבות של בנט ולפיד לעדכן מראש את הממשל האמריקני והמדיניות שלו ל״אין הפתעות״ היא למעשה הזמנה לסיכול של כל פעילות משמעותית שיכולה לעצור את תוכנית הגרעין.

ואם הידיעה שהתפרסמה היום, שארה״ב שללה אספקת 2 מטוסי תדלוק שהזמנו, זאת עוד הוכחה נוספת לכך.

לכן המדיניות שלנו הייתה ותישאר אחרת. עם או בלי הסכם, עם או בלי הסכמת ארה״ב, אנחנו נעשה כל מה שצריך למנוע מאיראן נשק גרעיני.

בשבועות האחרונים אנו עדים לניסיונות של הממשלה לבטל את מה שעשינו יחד כדי לבלום את איראן ולסכל את תוכנית הגרעין שלה. הכנו תוכניות, הבאנו תקציבים. חבריי יודעים את זה, מי שהיו בקבינט. הבאנו תקציבים אדירים לצורך הזה מול התנגדות לא מבוטלת של גורמים חשובים בממסד הביטחוני. בכל השנים היו תוכניות, היו תקציבים, והבאנו עוד תוספות תקציביות בשנתיים האחרונות.

אנחנו היינו אלה שהבאנו את זה. הגדרתי את היעד האיראני כראשון במעלה בתפיסת הביטחון שלנו. עשיתי את זה גם בפורומים עם צה״ל ושאר גורמי הביטחון. לכן אני מקווה שהתדרוכים הללו שאני שומע לאחרונה לא נועדו להכשיר את דעת הקהל לאוזלת היד של הממשלה לעשות כל מה שצריך כדי להגן על ישראל בפני האיום האיראני. אנחנו עשינו ובעזרת השם אנחנו גם נעשה אחרת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]