אורחת מיוחדת באונ' חיפה: תומכת טרור מורשעת בתור משוררת אורחת - 0404
אורחת מיוחדת באונ' חיפה: תומכת טרור מורשעת בתור משוררת אורחת

אורחת מיוחדת באונ' חיפה: תומכת טרור מורשעת בתור משוררת אורחת

סטודנטים באוניברסיטת חיפה סיפרו לחדשות 0404 כי בחוג לאנגלית ישנה אורחת מיוחדת. "יש קורס של שירה ודרמה בחוג לאנגלית וכחלק מהקורס, התבקשנו להשתתף באירוע של קריאת שירים על ידי משוררים אורחים. הזדעזענו להיות עדים לנתינת במה לתומכת טרור בתור משוררת אורחת. שמה דארין טאטור".

"בעקבות פרסומים שפירסמה בעבר בפייסבוק וביוטיוב היא הורשעה במאי 2018 בהסתה לטרור ובתמיכה בארגון טרור ונידונה לחמישה חודשי מאסר. בשיריה היא סיפרה על תקופתה בכלא, תיארה את היהודים כרוצחי ילדים וכזאבים שמחפשים טרף. בשיא חוצפתה היא פשוט הקריאה שירים מסיתים נגד ישראל כשמאחוריה תלוי דגל 'פלסטין'. ובנוסף להכל, תלמידים מהמגזר הריעו לה והללו את השירה שלה בצ’אט של הזום – אותה שירה מסיתה נגד המדינה שלה. יש גבול. המרצות שהיו נוכחות בזום וככל הנראה הזמינו אותה פשוט זרמו, אף אחת לא חשבה לרגע לעצור את זה".

אם לא די בכך, תיארו הסטודנטים כי הנוכחות בשיעור הינה חובה וכי מחובתם להגיש עבודה לאחריו: "אנחנו מזועזעים ברמה שלא ניתן לתאר איך אוניברסיטה במדינת ישראל נותנת במה לתומכת טרור כזאת? ועוד הנוכחות בשיעור הינה חובה! פשוט מכריחים את הסטודנטים לשבת ולהקשיב להסתה נגד יהודים בארצם ונגד המדינה ועוד אחר כך אנחנו צריכים להגיש על זה עבודה!".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה: "אוניברסיטת חיפה איננה צנזור והיא מאפשרת קיום אירועים המשלבים דוברים מגוונים, גם כאשר תוכן דבריהם עומד בניגוד גמור לעמדות האוניברסיטה. זוהי מהותו של חופש הביטוי והוא עומד למבחן דווקא בתכנים שקשים לעיכול לכולנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]