יו״ר מועצת יש״ע בכנסת: "אנחנו דורשים חוק קמיניץ גם בשטחי יהודה, שומרון ובקעת הירדן" - 0404
יו״ר מועצת יש״ע בכנסת:

יו״ר מועצת יש״ע בכנסת: "אנחנו דורשים חוק קמיניץ גם בשטחי יהודה, שומרון ובקעת הירדן"

בכינוס חירום של שדולת ארץ ישראל שהתקיים היום (שני) בכנסת בנושא ההשתלטות הערבית הבלתי חוקית בשטחי C ביהודה, שומרון ובקעת הירדן אמר יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני כי יש להתחיל ליישם דברים במעשים.

אלחייני ״אנחנו צריכים להפסיק לחשוב על מה שהפלסטינים עושים ולהתחיל לחשוב על מה אנחנו צריכים לעשות. מדינת ישראל יודעת להתמודד עם בנייה בלתי חוקית, כמו שעשתה לאחר אישור חוק קמיניץ. אבל היא לא רוצה.

ממשלת ישראל הנוכחית לא מתמודדת עם הסוגיה הזו. אנחנו דורשים מנהיגות אמיצה שתבוא ותפנה 95 אלף בתים פלסטיניים בלתי חוקיים שנבנו בשטחי C בשנים האחרונות. ראשי המועצות נשארו לבד במערכה ואין לנו את הכלים המשפטיים להתמודד עם ההשתלטות שקורת לנגד עניינו, בשטחי הרשויות שלנו בכל יום.

אנחנו מודים על הכנס היום שמהווה צעד ראשון במערכה החשובה הזו, אבל מבקשים מחברי הכנסת בקואליציה ובאופוזיציה להתאחד סביב נושא חשוב זה, לפני שיהיה מאוחר מדי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]