ח״כ בן גביר יוזם: חסינות משפטית לכוחותינו שפעלו במסגרת מבצעית נגד טרור של ערבים | כל הפרטים - 0404
ח״כ בן גביר יוזם: חסינות משפטית לכוחותינו שפעלו במסגרת מבצעית נגד טרור של ערבים | כל הפרטים תומר ניוברג, פלאש 90

ח״כ בן גביר יוזם: חסינות משפטית לכוחותינו שפעלו במסגרת מבצעית נגד טרור של ערבים | כל הפרטים

בעקבות חקירת מח"ש לאחר שכוחותינו חיסלו את המחבל הטרוריסט בכיכר שער שכם בירושלים בשבוע שעבר, יזם ח"כ איתמר בן גביר הצעת חוק, המבקשת לתקן את הנוהל על פיו חייל או שוטר נחקרים במח"ש לאחר פעילות מבצעית ולקבוע כי חיילי צה"ל לא יועמדו לדין ויהיו חסינים בפני כל פעולה משפטית בשל פעולה מבצעית שביצעו.

על הצעת החוק חתומים בין היתר נציגי האופוזיציה חברי הכנסת יריב לוין, בצלאל סמוטריץ', יעקב מרגי, יצחק פינדרוס, עמיחי שיקלי ומאי גולן.

בן גביר: ״החוק שהצעתי יחזיר את ישראל לשפיות ויעניק סוף־סוף לחיילים ולשוטרי מג"ב את ההגנה שהם צריכים לקבל כדי לא למצוא את עצמם בחדר חקירות אחרי כל עימות עם מחבל. לפני הבחירות בנט, גנץ, ליברמן וסער תמיד סיפרו עד כמה הם מבקשים לגונן על החיילים שלנו ולתת להם גיבוי.

ההצבעה על חוק זה היא הזדמנות נדירה לתת לחיילים ולשוטרי מג"ב שפועלים נגד הטרור גיבוי, אלא אם כן הכל דיבורים וראשי הקואליציה הונו את הציבור גם ב'דאגתם' לחיילים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]