יואב גלנט ויוסי דגן: "דורשים את הסדרת ההתיישבות הצעירה" - 0404
יואב גלנט ויוסי דגן: מועצה אזורית שומרון

יואב גלנט ויוסי דגן: "דורשים את הסדרת ההתיישבות הצעירה"

שר החינוך לשעבר, ח"כ יואב גלנט, סייר היום (ראשון) בשומרון יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. הסיור התקיים כחלק מהפעילות של ראש מועצת שומרון לדרישה לחיבור הישובים הצעירים למים וחשמל. השניים סיירו בישוב איתמר ונפגשו עם ילדי בית הספר ממ"ד איתמר, ביקרו בחוות יתדות ובחוות גלעד שם נפגשו עם יור וועד הישוב דן עמרם, איתי זר מייסד הישוב ויעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד.

שר החינוך יואב גלנט הזדעזע לראות כיצד חיים ילדים ללא חיבור לחשמל ומים בישובים הצעירים ואמר: "אני דורש מהממשלה להסדיר את ההתיישבות הצעירה, לאנשים שחיים כאן מגיע לחיות כמו כל אזרח במדינת ישראל בתנאים הולמים ולא בתנאי עולם שלישי".

גלנט הודה לתושבים במהלך ביקורו על שבחרו לגור במקום: "אני מודה לכם ומברך אתכם על ההחלטה שלכם לגור כאן. כשעוברים כאן ורואים ישובים פורחים, כשרואים את מה שנעשה כאן, הלב מתרחב. מכאן משקיפים על מרכז תל אביב. דור החלוצים שלנו נמצא בהתיישבות הצעירה ואנחנו צריכים לגבות אותם לא רק במילים יפות אלא לבוא ולומר אנחנו אתכם ולתת להם מים וחשמל. כל עוד מדובר באדמות מדינה, אנחנו ניתן את כל הגיבוי. אני מודה לך יוסי על הביקור".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הדגיש כי המצב הנוכחי לא יכול להמשך. לדבריו: "אני מודה לח"כ יואב גלנט חברנו שהגיע לכאן הרבה כשר ותרם רבות להתיישבות בשומרון, גם בתחום החינוך וגם בתחום הבניה.

להגיע לכאן היום ולראות דברים אדירים שיואב עשה באיתמר וגם במקומות אחרים במערכת החינוך זה דבר נפלא.

אנחנו רואים היום בתסכול כיצד הרשות הפלסטינית משתלטת על שטחי C, ומהצד השני אנחנו רואים את חלוצי חוות גלעד ואת כל ההתיישבות הצעירה, משפחות שגרות בתנאים קשים, בלי תשתיות חשמל ומים, והממשלה במקום לבוא ולרומם ולהרים את האנשים שפועלים במסירות נפש להציל את שטחי C, הממשלה פוגעת בהם מפנה והורסת, כל זאת בזמן שהממשלה מגלה אוזלת יד והתרשלות פושעת אל מול ההשתלטות של הרשות על שטחי C.

נמאס לנו לחיות כמו אזרחים סוג ד' במדינה שלנו. ממשלת ישראל צריכה להסדיר את ההתיישבות הצעירה ולתת את התנאים ל-25,000 אזרחים שחיים בישובים הצעירים – פי 3.5 יותר תושבים מבגוש קטיף – בתת תנאים ובוודאי כשאנחנו רואים איך מסדירים לבדואים בנגב; שבונים בצורה פרועה ועבריינית בדרום. אנחנו מסתכלים כאן ופשוט מתביישים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]