פרסום ראשון: שוטר השליך לפח ראיה שהיתה מביאה למעצרו של מחבל שפגע בניצולת שואה | צפו - 0404

פרסום ראשון: שוטר השליך לפח ראיה שהיתה מביאה למעצרו של מחבל שפגע בניצולת שואה | צפו

לא יאמן. מה עשה שוטר משטרת ישראל כאשר קיבל ראייה לידיו? לקח אותה ומיידית השליכה לפח האשפה.

במאי האחרון, במהלך פרעות הערבים בלוד, נפצעה קשישה ניצולת שואה מאבן גדולה שהשליך לעבר חלון ביתה מחבל שהתפרע ברחוב עם חבריו. האבן פגעה בחלון ורסיסי הזכוכית פגעו בידה של הקשישה, שפונתה לטיפול במרפאת ״טרם״.

נכדתה של הקשישה, אספה את האבן הגדולה לתוך שקית ונסעה להגיש תלונה בתחנת המשטרה. היא סיפרה לשוטר את שקרה ומסרה לו את האבן הגדולה. השוטר, לקח את השקית עם האבן והשליכה לפח האשפה.

האירוע כולו תועד במצלמת האבטחה של השכנים. את הסרטונים מסרו נכדות הקשישה בתחנת המשטרה. כל זאת לא הספיק למשטרת ישראל, שהחליטה לסגור את התיק, למרות שאת כל המתפרעים יכולה היתה המשטרה לזהות בקלות, כולל המחבל שניפץ עם מטף כיבוי את שמשות כלי הרכב.

הנכדה לחדשות 0404: "הגענו לתחנת משטרת לוד. הבאנו את כל הראיות, טפסים רפואיים וגם את האבן שזרקו על סבתא שלי. לאחר מכן, השוטר הסתכל על האבן, התקשר לבדוק אם האבן רלוונטית והחליט שאין מה להשאיר אותה כראיה וזרק אותה לפח, ממש מול העיניים שלנו. זה לא מתועד בשום מקום. עכשיו, משטרת ישראל שואלת אותנו איפה האבן ומה עשינו איתה״…

ח"כ אורית סטרוק פנתה בשאילתא לשר לביטחון הפנים בעקבות סגירת התיק וביקשה בין השאר לדעת האם נלקחה דגימת דנ"א מהאבן ואם לא, מדוע וכמה שעות הושקעו בחקירה. התשובה שסטרוק קיבלה בלתי נתפסת. וכל ענה לה השר בר-לב: ״מבדיקה עולה כי לא נתפסה אבן כמוצג בתיק״.

0404

ח״כ אורית סטרוק לחדשות 0404: ״אירוע חמור. סלע שהושלך על אשה קשישה, ניצולת שואה ופצע אותה. לכתוב לי שלא נתפסה אבן כמוצג בתיק, בזמן שהאבן הובאה למשטרה והושלכה לפח בהוראת השוטר, זו שיא החוצפה. עכשיו, שהמשטרה תאסוף עצמה מחדש, תפתח את התיק ותאסוף את כל החשודים שהיא כן איתרה בתיק הזה ותמצא את הדרכים, ויש למשטרה מספיק דרכים להוציא מהחשודים האלה את השם של הפושע הזה ולהעמיד אותו לדין״.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו מגוון רחב של פעולות לרבות איסוף ממצאים פורנזיים וחקירת מספר חשודים. בהתאם לתשתית הראייתית ולחומרי החקירה שהושגו, לא ניתן היה להגיע לזיהויו של החשוד במעשה ועל כן הוחלט על סגירת התיק. ככל שיתקבלו במשטרה ראיות או מידע חדש שיוכל להביא להתפתחות בחקירה, אזי יפתח התיק מחדש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]